+ Yorum Gönder
Günlük Taze Haber ve Haberler Forumunda Dünyanın Ünlü Yüzücüleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Dünyanın Ünlü Yüzücüleri
  Dünyaca Bilinen En İyi Yüzücüler

  Dünyada gelmiş geçmiş en iyi yüzücüler olarak bilinen isimleri sizler için derledik. Çeşitli kaynaklarda yayınlanan bu tip listelerde yapılan sıralamalar değişiyor. Tüm zamanların en iyi yüzücüsü belirlemek aslında çok güç; çünkü her dönemdeki yüzücülerin farklı başarıları var. Eğer olimpiyat madalyası baz alınırsa listenin ilk sırasına Michael Phelps’in oturacağı kesin, fakat Johnny Weissmuller’in katıldığı hiç bir yarışta geçilmemesi nasıl değerlendirilecek yada 1900lerin başında 3 olimpiyatta toplam 5 altın kazanmış Charles Daniel ile bu dönem yüzücüler nasıl karşılaştırılacak.. Dolayısıyla biz en iyi yüzücüleri herhangi bir sıralama yapmadan yayınlamayı daha uygun gördük..


  Önümüzdeki yıllarda, Ruta Meilutyte, Missy Franklin, Katie Ledecky, Ryan Lochte gibi günümüz yüzme starlarının bu listeye girme başarısını gösterip gösteremeyeceğini, yüzmeye geri dönen ABD’li ünlü yüzücü Michael Phelps’in 2016 Rio ve öncesi başarılarıyla listenin 1. sırasında olduğunu tescilleyeceğini zaman bizlere gösterecek.


  Mark Spitz

  Michael Phelps

  Ian Thorpe

  Aleksandr Popov

  Pieter van den Hoogenband

  Johnny Weissmuller

  Grant Hackett

 2. Gamze
  Devamlı Üye

  Yüzme çok güzel bir spor dalıdır.Hem vücut gelişiyor hem de güzel vakit geçiriyorsunuz.Dünyanın ünlü yüzücüleri arasında hiç türk isim yok tabi aslında ne zaman oldu ki
+ Yorum Gönder