+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Hac–Zekat ve Oruç Forumunda İftar Vaktinde Yapılan Okunan Dualar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  İftar Vaktinde Yapılan Okunan Dualar

  İftar vaktinde Okunması sünnet olan dua  ftar-vaktinde-okunmas-s-nnet-olan-dua1.jpg

  İftar vaktinde şu duayı okumak sünnettir:
  “Allahümme leke sumtü, ve bike âmentü, ve aleyke tevekkeltü, ve alâ rızkıke eftartü, ve savmel’ğadi min şehri ramazane neveytü, fağfir lî ma kaddemtü ve mâ ahhartü”
  Anlamı: “Allahım, senin rızan için oruç tuttum, sana inandım, sana güvendim, senin rızkınla orucumu açtım. Ramazan ayının yarınki orucuna da niyet ettim. Artık benim geçmiş ve gelecek günahlarımı bağışla!”
  Ya da İlahiyatçı Dr. Faruk Ermemiş tarafından kaleme alınan duayı okuyabilirsiniz:
  “Allah’ım Senin rızan için oruç tuttum, Sana inandım, Sana güvendim. Senin rızkınla orucumu açtım. Ey, bağışlaması bol Rabb’im; beni, ailemi, milletimi, devletimi ve inananları koru. Rahmetini, yardımını esirgeme ülkemizden. Bizlere yaşama sevinci ver. Her türlü güçlüğe karşı dayanma gücü ver. Senin her şeye gücün yeter. Amin.”
 2. Fatma
  Administrator

  İftara hazırlık sadece yemek ve içmek değil. İlk yapmamız gereken iftardan önce bir abdest almak. Ve dualarla akşam ezanını beklemek. İftar vaktinde edebileceğimiz kadar dua edelim. Ezandan sonra çorbamızı içip ara verip akşam namazını kılalım namazdan sonra yemeğe geçelim. Ara verdiğimiz içinde daha sağlıklı bir iftar geçirmiş oluruz.
+ Yorum Gönder


sünnet tebrikleri