+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Hac–Zekat ve Oruç Forumunda Orhan karanfil den orucun faydalari Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Orhan karanfil den orucun faydalari
  Orucun faydaları, Orucun sağlığa faydaları
  Acıbadem Kocaeli Hastanesi beslenme ve diyet uzmanı Ercan Kaplan, Ramazan ayında tutulan orucun bilinen en eski detoks yöntemlerinden biri olduğunu söyledi.

  Kaplan, iftardan sonra yenilenlerin yağa dönüşmemesi için spor yapılması gerektiğini, teravih namazının da spor yerine geçtiğini ifade etti.
  Orucun faydaları.jpg
  Detoks, vücudumuza çeşitli yollarla giren ve atık madde olarak dışarı atılmayı bekleyen zararlı toksinlerden kurtulmadır. Vücudun arınması, temizlenmesi adına orucun çok faydalı olduğunu kaydeden Kaplan, pek çok dinde de orucun tavsiye edildiğini söyledi. Kaplan, "Oruç, asıl mana olarak nefis terbiyesi ve arınmadır." dedi.

  Yemekten hemen sonra spor yapılması gerektiğini kaydeden Kaplan, oruçluların bunu teravih namazına giderek yaptığını dile getirdi. Teravih namazının spor yerine geçebildiğini belirten Kaplan, "Yemekten sonra tatlı döneminde bir de spor yapın. Oruçlular teravihe gidiyor. Hem namazını kılmış oluyor, hem de camiye gidip gelirken yürüyüşünü yapmış oluyor." dedi.

  ORHAN KARANFİL
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Oruç tutmak sağlığa çok yararlıdır. Ramazan ayında insan oruç tuttuğu için midesi dinlenmektedir. Oruç tutan kişiler daha iradeli davranmayı öğrenmektedirler. Oruç tutmak vücudu daha zinde yapar oruç açtıktan sonra kılınan teravih namazı yenilenlerin daha kolay hazmedilmesini sağlamaktadır.
+ Yorum Gönder