+ Yorum Gönder
Yemek Tarifleri ve Hamur İşleri Forumunda Çocuklar icin Yemek - Sünger Bob Topkekler-Pasta Tarifleri ve Hamur işleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Çocuklar icin Yemek - Sünger Bob Topkekler-Pasta Tarifleri ve Hamur işleri
  Çocuklar icin Yemek - Sünger Bob Topkekler  Sünger Bob Topkekler.jpgSünger Bob Topkekler2.jpg


  Sünger Bob ve Patrick


  Malzemeler:


  3 yumurta


  1 bardak şeker


  1 paket krema


  1 paket kabartma tozu


  1 paket vanilya


  2 kaşık yoğurt


  2.5-3 bardak elenmiş un


  Kırmızı ve sarı gıda boyası


  Tüm malzemeyi karıştırarak kek hamurunu elde ediyoruz.Kek hamurunu ikiye ayırıp birine kırmızı diğerine sarı gıda boyasından mercimek tanesi kadar ekliyoruz ve minik pasta kapsulllerine 1 cm. boşluk kalacak şekilde paylaştırıp 170C sıcak fırında 15-20 dk kadar pişiriyoruz.Pasta kapsullerini metal veya silikon muffin kalıplarına koyarsak yayılmasını ve form kaybetmesini engellemiş oluruz.Kek tarifi olarak kendi klasik tarifinizi de kullanabilirsiniz.Ben çocukların aromalı tatları (tarçın,zencefil vs.) çok sevmediklerini düşündüğümden dolayı sade bir kek pişirdim.Kekleri süslemeleri yapmak için soğutalım.
  Süslemeler için Royal Icıng:


  1 yumurta akı
  3 damla limon suyu
  2.5 çay bardağı pudra şekeri
  renkli gıda boyaları
  Yumurta akı limon suyu ve pudra şekrini çırpın ,şeker yumurtanın büyüklüğüne göre az veya çok gelebilir.Boza kıvamında olması esasına göre ayarlayabilirsiniz.Minik kaselere bölerek kürdan ucuyla istediğiniz renkleri ekleyerek karıştırın.Yağlı kağıttan minik külahlar yaparak içine renkli Icıng doldurup istediğimiz şekilde süsleyelim(biz süslemede plastik sıkma şişesi kullandık,olmayanlar verdiğim linkteki gibi sıkma torbası yaparak kullanabilir).Farklı renkleri üstüste kulanırken 2-3 dk. kadar alttaki rengin kurumasını bekleyelim.
  Kağıt sıkma torbası yapımı için:

  http://www.youtube.com/watch?v=45X8FnXBhPw 2. VUSLAT
  Bayan Üye

  aslında yapımı çok eğlenceli bir yiyecek ailcek yapılabilecek çocuklarla keyifli anların yaşanmasına sebep olabilecek bir hamur işi
+ Yorum Gönder


çocuklar için pasta tarifleri,  çocuk pasta tarifleri,  çocuklar için pasta tarifi,  kek yapmak,  sünger bob pasta yapımı,  çocuklar için resimli pasta tarifler