+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Harita Kadastro Forumunda İslamiyet Öncesi Avrupa'da Kavimler Göçü Haritası Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  İslamiyet Öncesi Avrupa'da Kavimler Göçü Haritası


  Avrupa'da Kavimler Göçü Haritası  avrupada-kavimler-g-haritas-.jpg


  Kavimler Göçü, 4. yüzyılın ortalarında Hunlar Aral Gölü ile Hazar Denizi arasındaki bölgeden Don ve Volga nehirleri arasındaki bölgeye kaymışlardır.

  Orta Asya'daki Çin Devleti'nin egemenliğinden kurtulmak için MS 350 yıllarında batıya hareket eden Hun grubu, Volga-Don nehirleri arasında yaşayan Hunların daha batıya göçmelerine neden oldu. O tarihlerde Karadeniz'in kuzeyindeki düzlüklerde Cermen kavimlerinden olan Gotlar yaşamaktaydı. 375 yılında Hunlar, Gotların yaşadıkları bu bölgeye girdi.

  Hunların bu bölgede yerleşmesiyle daha fazla buralarda yaşayamayan çoğunluğu Cermen olan Vizigotlar, Ostrogotlar, Gotlar, Gepitler ve Vandallar batıya doğru göç etmeye başladılar. Romalıların barbar olarak adlandırdığı bu kavimler önlerine çıkan diğer kavimleri yurtlarından atarak İspanya'ya hatta Kuzey Afrika'ya kadar ilerlediler. Yıllarca süren bu döneme Kavimler Göçü denir. Kavimler Göçü, günümüz Avrupa devletlerinin temellerini atan önemli bir olaydır.
 2. Fatma
  Administrator

  Germen kavmin dışında aynı bölgede İranlı ve Slav kitlelerin yanı sıra küçük Germen toplulukları da yaşıyordu. Hun başbuğu Balamir idaresinde, ilk saldırı Ostrogotlara yapıldı. Hun baskısı karşısında direnemeyen Romalıların “barbar” olarak gördükleri bu topluluklar, Roma topraklarına girerek Roma’da büyük yıkıma yol açtılar.
+ Yorum Gönder


kavimler göçü,  375 kavimler göçü,  kavimler göçü haritası,  avrupa hunları haritası,  orta asya kavimler göçü haritası,  Kavimler göçü yolları