+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Harita Kadastro Forumunda Kavimler Göçü Göç Yolları Haritası Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Kavimler Göçü Göç Yolları Haritası

  Göç Yolları Haritası  kavimler-g-g-yollar-haritas-.jpg  Kavimler Göçü, 4. yüzyılın ortalarında Hunlar Aral Gölü ile Hazar Denizi arasındaki bölgeden Don ve Volga nehirleri arasındaki bölgeye kaymışlardır.

  Orta Asya'daki Çin Devleti'nin egemenliğinden kurtulmak için MS 350 yıllarında batıya hareket eden Hun grubu, Volga-Don nehirleri arasında yaşayan Hunların daha batıya göçmelerine neden oldu. O tarihlerde Karadeniz'in kuzeyindeki düzlüklerde Cermen kavimlerinden olan Gotlar yaşamaktaydı. 375 yılında Hunlar, Gotların yaşadıkları bu bölgeye girdi.

  Hunların bu bölgede yerleşmesiyle daha fazla buralarda yaşayamayan çoğunluğu Cermen olan Vizigotlar, Ostrogotlar, Gotlar, Gepitler ve Vandallar batıya doğru göç etmeye başladılar. Romalıların barbar olarak adlandırdığı bu kavimler önlerine çıkan diğer kavimleri yurtlarından atarak İspanya'ya hatta Kuzey Afrika'ya kadar ilerlediler. Yıllarca süren bu döneme Kavimler Göçü denir. Kavimler Göçü, günümüz Avrupa devletlerinin temellerini atan önemli bir olaydır.
 2. Fatma
  Administrator

  Göçlerin birden fazla nedenleri bulunur. Örneğin; siyasi veya sosyal sıkıntılar göç sebebidir. Ayrıca geçim sıkıntısı son zamanlarda göç etme sebeplerin en başından geliyor.
+ Yorum Gönder


kavimler göçü,  batı kavimler göçü,  vizigotlar,  kavimler göçünün göç yolları,  Kavimler Göçü Göç Yolları Haritası