+ Yorum Gönder
Resim Galerisi ve Hayvan Resimleri Forumunda Tavşanlar Kısa Bilgiler Tavşan resimleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. MEGASXL
  Devamlı Üye

  Tavşanlar Kısa Bilgiler Tavşan resimleri
  Tavşan hakkında bilgi

  tavşan.png

  tavşan1.jpg

  tavşan2.jpg  Tavşan, tavşangiller (Leporidae) familyasını oluşturan memeli türlerin ortak adı. Doğurarak çoğalırlar. Yavru bakımları çok azdır. 7 gün baktıktan sonra yavru tavşanı bırakır.

  Tavşangiller familyası yaklaşık elli türü içine alır. Kuyrukları uzun kıllarla örtülüdür. Kulaklar ve arka bacaklar uzamıştır. Bir kısmı toprak altında oyuklarda yaşar. Familya üyelerine tavşan veya ada tavşanı adı verilir. Tavşangiller, Ochotonidae familyasını oluşturan pikalardan tüylü küçük kuyrukları, uzun kulakları ve arka ayakları ile ayrılır.[/COLOR]

  Lepus harici cinslerin tüm üyeleri genel olarak ada tavşanı olarak adlandırılır. Ada tavşanları başka hayvanların yuvalarında veya kendi kazdıkları yuvalarda barınırken, tavşanlar uzun ot ve çalıklarda yaşar.Tavşanlar arasında en çarpıcı özelliklere sahip olan beyaz tüylü sera tavşanı 21. yüzyıla damgasını vurmuştur.

  Tavşan yakalanması kolay bir hayvandır. Hızlı koşmasına rağmen zayıf noktası vardır. Gözüne kuvvetli bir ışık tutulduğunda tavşan yerinden oynayamaz. Bu yüzden avcılar silah kullanmak yerine daha insancıl yöntemleri kullanmaya başlamışlardır.

  Ayrıca, bazı türlerin kulakları oldukça iyi duymaktadır. Her türlü sese şaşkınlıkla tepki vermektedirler. Bu yüzden kendi türünden ya da başka canlıların yaklaşması durumunda yabanî tavşanlar irkilirler.
  Okyanusya hariç tüm dünyada yerlidir. Okyanusya'ya gelişleri yerli memeliler için büyük bir tehdit oluşturur. 2. Zahra
  Üye

  Gece çok aktif olan ve faaliyet gösteren memeli hayvanlara verilen ortak isimdir. Arka bacakları ön bacaklara göre uzundur ve bu sayede zıplayıp hızlı hareket etme gücüne sahiptir. Tavşanların ön dişleri de diğer dişlere göre uzundur ve tavşanların en çok sevdiği yiyecek havuçtur.
+ Yorum Gönder


tavşan cinsleri,  Tavşanlar,  tavşana benzeyen hayvan,  tavşanların çiftleşmesi,  sera tavşanı,  tavsan