+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Hayvanlar Hakkında Forumunda Etçil Hayvanlar - Etçiller Hakkında Konusunu Okuyorsunuz..
 1. BeLa_12
  Devamlı Üye

  Etçil Hayvanlar - Etçiller Hakkında

  Etçil hayvanların özellikleri  Dişleri et yiyecek biçimde gelişmiş memeliler takımı,

  Köpek dişleri uzun, kesici dişleri küçük ve keskin, öğütücü dişleri güçlü hayvanlar olan etçiller takımı üyeleri, başlıca 7 aileye ayrılmışlardır ;

  Ayıgiller, Köpekgiller, Küçükayıgiller, Sansargiller, Miskkedisigiller, Sırtlangiller, Kedigiller

  Köpek kafatasıEtçillerin dişleri yandaki köpek kafatasında da görüldüğü gibi, et yemeye uyarlanmıştır.

  Pençeleri ayıgillerde ve köpekgillerde küt, öbürlerinde çok sivri, bedenleri tüylüdür: Gövdelerinin tüy kaplı olması, beden sıcaklığının korunmasını sağlar.

  Etçiller genellikle kendi büyüklüklerindeki hayvanları avlar, ancak birkaçı bir araya gelince kendilerinden güçlü ve büyük hayvanlara saldırırlar. Büyük kedigiller genellikle avlarını boğarak, daha küçük yapılı etçiller ısırarak, kurt gibi birçok türse parçalayarak öldürürler.Küçük boyutlu etçillerin tümü böcek ve meyve de yerler; bozayılar yılın büyük bölümünü yalnızca meyve ve ot yiyerek geçirirler. Etçillerin tümü avlarını öldürdükten sonra yerlerse de, sırtlanlar yalnızca leşle beslenirler.
 2. Hakim
  Devamlı Üye

  Etçil hayvanlar yaşamını sürdürebilmek et ile beslenen yani hayvan etleri ile beslenen hayvanlardır genellikle otçul hayvanlar ile beslenirler örnek verecek olursak aslanlar otçul olan geyikler ile beslenmektedirler.
+ Yorum Gönder


etçil hayvanların özellikleri,  etçillerin özellikleri ,  etcil hayvanlar,  etçil hayvanlar ve özellikleri,  etçillerin genel özellikleri,  etçil hayvanlar özellikleri