+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Hayvanlar Hakkında Forumunda GELDERLAND ATLARI - At Cinsleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  GELDERLAND ATLARI - At Cinsleri
  Gelderland atları hakkında bilgi


  gelderlandatlariatcinsl.jpg

  TÜRÜN TARİHÇESİ ve ORİJİNİ :

  Sıcak kanlı olarak bilinen gelderland atının ana vatanı Hollanda'dır. Bu atların ataları ; Andolusian , Neapolitan , ve Norfold aygırlarına dayanır. 19. yüzyılda bu atlar iş ve krallık içindeki taşıma işlerinde kullanılmaktaydılar. Bugün ise bu atlar; zarif gösteri atları ve yetenekli engel atlayıcılar olarak bilinmektedirler. Bu cins 1960'lardan sonra Alman safkanı ile çiftleştirilerek resmi olarak yetiştirilmeye başlanmıştır. Yine de eski soya sadık kalınarak bu geleneği sürdüren çiftlikler mevcuttur.

  TÜRÜN ÖZELLİKLERİ:

  Gelderland atlarının yüzlerinde ve bacaklarında kahverengi, siyah, gri ve genellikle beyaz lekeler vardır. Arada sırada alacalı olanları da görülebilir. Kafası uzundur. Geniş etkileyici gözleri ve küçük kulakları vardır. Kaslı ve güzel görünümlü bir boynu vardır. Sırtı düz ve uzun , kuyruğu yukarıda , göğüs kafesi derin omuzları eğimli ve uzundur. Ayakları ise kaslı ve güçlüdür.
 2. Abdulnasır
  Devamlı Üye

  Gelderlan atları diğer atların tersine sıcak kanlı atlardır.eski zamanlarda bu atlar kralların taşımacı olarak yetiştirilir.Gelderland atların ana vatanı Hollanda'dır.Geniş ve güzel gözleri,küçük kulaklara,güçlü ve etkileyici boyna sahiptir.
  indir (1).jpg
+ Yorum Gönder