+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Hayvanlar Hakkında Forumunda Nesli tükenme tehlikesinde olan Dev Çin semenderi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Nesli tükenme tehlikesinde olan Dev Çin semenderi
  Dev Çin semenderi


  Dev Çin semenderinin özellikleri  Dev Çin semenderi dünyanın en büyük ikinci semenderidir. Rekor ise 18 m uzunluğunda olan Dev Çin semenderine aittir. Dev Japon semenderinin uzunluğu ise 1 5 m kadardır. Ancak bu bile onu diğer akrabalarına kıyasla devasa yapar. Çünkü diğer semender türleri ortalama 5 - 15 cm uzunluğundadır. Büyük kafasının üzerindeki iki göz küçük olmasına karşın konum nedeniyle geniş görme açısı sağlar. Karada da dolaşabilse de bataklık göl gibi sulu ortamalarda yaşamak için evrimleşmiştir.
  Dev Japon semenderi genellikle Japonya'da Kyushu Adası'nın kuzey kesimlerinde ve Honshu'nun batı bölgelerinde bulunan nehirlerde yaşamaktadır.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Dev Çin semenderi dünya da nesli tükenme tehlikesi yaşayan hayvanlardan biridir. ayrıca Dev Çin semenderi dünyanın en büyük ikinci semenderidir. bu Dev Çin semenderinin neslini,n yok olma tehlikesi yaşamasının en büyük sebeplerinden biri yine her zaman oluğu gibi insanlardır.
+ Yorum Gönder