+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Hayvanlar Hakkında Forumunda En ağır hayvan hangisidir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  En ağır hayvan hangisidir


  En ağır hayvan hakkında bilgi  Günümüz dünyasında yaşayan hayvanlar arasında en büyük olanı oldukça açık arayla mavi balina. Boyu 30 metrenin üzerine çıkabilen bu canlının ağırlığı da 150 tona ulaşabiliyor. Gök balina olarak da adlandırılan türün ortalama yaşam süreleri 80 yıl. İki yada üç yılda bir doğum yapan türün hamilelik süresi bir yıldır20. yüzyıl başında avlanmaya başlamadan önce nüfuslarının 150 bin ile 200 bin arasında olduğu tahmin edilen mavi balinaların avlanması, balina yağlarının sanayide kullanılmaya başlanmasından sonra hızlandı. Mavi balinaların yalnız 1930-31 sezonunda 30.000 adet avlandığı sanılıyor. Maalesef günümüz sayılarının 6500 civarında oldugu biliniyor.


  Karada yasayan canlılar arasında en büyük olma ödülü günümüzde afrika filine aittir. 4-5 metreye ulasan yerden yüksekliği ile agırlığı 4-5 ton kadar olabilmektedir.
 2. Muhammed gunduz1
  Devamlı Üye

  dünyanın en ağır hayvanı mavi balina mavi balina kilosu yaklaşık yüz altmış tona varmaktadır boyları ise otuz beş metreye varmaktadır karada yaşayan en büyük hayvan ise fildir.
+ Yorum Gönder