+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Hayvanlar Hakkında Forumunda En zehirli hayvanlar hangileridir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  En zehirli hayvanlar hangileridir

  En zehirli hayvanın özellikleri  Kolombiya'da yaşayan dart poison frog adlı kurbağa yılanların bu konudaki ünlerini neredeyse çöpe atıyor. Sadece 2 cm boyunda olan bu kurbaga salgıladığı zehirle 150 insanı yada 30.000 fareyi aynı anda öldürebiliyor. Vücudunun heryeri zehirle kaplı olan bu canlıyla sadece deri teması yapmak zehirlenmek için yeterlidir. Diğer enteresan özelliği tehlike sezmediği sürece elinize alabilmenizdir.

  Yılan türünden taipan isimli ve avustralyada yaşayan bir ırk ancak ikinciliği alabilmektedir. Isırığı 100 insanı öldürebilecek güçtedir ve beş metre mesafeden etkilidir. Kara mamba adlı Afrika yılanı 90 insan öldürebilecek güçte zehir taşıdığından üçüncü sırada yer alıyor. Kutu deniz anası olarak adlandırılan bir tür medusa da 70 insanı öldürebilecek kapasitede bir zehire sahiptir ve bu alanda dördüncülük ünvanını almaktadır.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Dünya da bir çok zehirli hayvan türü bulunmaktadır ve bu hayvan türleri arasın da da zehirleri ne göre sıralama yapılabilmektedir. şimdi sıralama yapacak olursak , dünyanın en zehirli hayvanı bir kurbağadır çok şaşırtıcı ama evet bir kurbağa ve bu kurbağa türü dart poison frog adındadır. bu kurbağaya dokunmak bile insanı tamamen felç etmeye yarayabilmektedir.
+ Yorum Gönder