+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Hayvanlar Hakkında Forumunda Kral Kobranın Zehri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Kral Kobranın Zehri


  Kral kobranın zehri nasıldır

  Kral kobra zehri National Geographic’e göre ağrı kesici ve artrit hastalıkları tedavisinde ilaç olarak kullanılır. Kral kobraları bütün insanlar (başta Hindistan olmak üzere) flütle birlikte yaptıkları dans dolayısıyla bilirler. Kral kobraların flütle birlikte dans etmeye başlaması direk ses yüzünden değil, flüt sesinin havaya yaydığı titreşimler yüzündendir. National Geographic’e göre kral kobralar saldırgan yaratıklar değildir. Bu yılanlar genellikle çekingen olurlar ve insanlardan kaçarlar. Ancak kral kobralar onlara zarar vermeye çalıştığınızı hissederlerse agresif ve saldırgan olurlar.

  Yine National Geographic’e göre bir kral kobranın tek bir ısırışında bulunan zehirli nörotoksinlerin miktarı 20 insanı öldürmek için yeterlidir. Bu zehir bir fili bile öldürebilir. Ancak National Geographic’e göre kral kobralar en zehirli yılan türü değildir. Sadece en büyük zehirli yılan kral kobradır. Ancak zehirleri oldukça güçlü ve ölümcüldür.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Kral kobraları kobra türlerinden biridir ve diğer kobralara göre daha güzel bir dış görünüşe sahiplerdir. bu kral kobranın zehri zaralı olduğu gibi işlendiği zaman çok yararlı olabilmektedir. hatta kral kobraların zehirleri insanlar tarafından bazı hastalıkların tedavisin de ilaç olarak kullanılmaktadır.
+ Yorum Gönder