+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Hayvanlar Hakkında Forumunda Aslan nasıl ürer , aslan üremesi , aslanlarda Üreme Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Aslan nasıl ürer , aslan üremesi , aslanlarda Üreme
  Aslan nasıl ürediği hakkında bilgi  Afrika aslanı 2 yaşında çiftleşmeye başlar. Fakat tam olgunluğu 5 yaşında erişir. Erkekler poligamdır, yani birden fazla eşleri vardır. Çiftleşme sırasında ve öncesinde erkek sürekli kükrer. İşe karışan erkeklerle kavga edebilir. Gebelik süresi 105-112 gün arasında değişir. Dişi bir doğuruşunda 2-5 arası yavru dünyaya getirir. Yeni doğan yavrular kördür. Ayrıca kürkleri de beneklidir. Gözleri doğumdan 6 gün sonra açılır. Dişi, 3 aylıkken yavruları sütten keser ve onları avlanma dersleri vermeye başlar. Bir yaşındaki yavrular bunu kendileri başarırlar. Yavrular arasındaki ölüm oranı fazladır. Bunun nedeni yavruların en son beslenmesidir. Bu yüzden yavrularda vitamin eksikliği görülür. Fakat bu doğal bir nüfus kontrol yöntemidir. Böyle durumlarda da dişiler yavruları ölümden kurtarmak için onlar için avlanır ve önce yavruları beslerler.
 2. Ziyaretçi

  peki nesilleri tükeniyomuu ?

 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Aslanlar da bir çok hayvan gibi memeli olan hayvanlardir. Bu hayvanlar belli dönemlerde çiftleşirler ve belli bir zaman sonra yavrular oluşur. Bunlarda genel olarak iki ile beş arasin da yavru doğurmaktadirlar.
+ Yorum Gönder


aslanın üremesi ,  aslanlarda üreme,  aslan üremesi,  aslanın üreme şekli,  aslanlar nasıl çoğalır,  aslan nasıl çoğalır