+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Hayvanlar Hakkında Forumunda Nar bülbülü nasıl beslenir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Nar bülbülü nasıl beslenir
  Nar bülbülünün beslenmesi hakkında bilgi


  Nar bülbülü neler yer

  Nar bülbülü hakkında bilgi.jpg


  Bülbülün Beslenme Programı Nasıl Olmalıdır?
  Hergün: Taneli yemler, Ay çekirdeği, yeşil yemler (yıkanmış olarak), Meyve, Taze Su
  Haftada: Taze ağaç dalları, mineraller (kaynatılmış tavuk yumurtası kabuğu)
  Arada Bir: Kuru ekmek, peksimet, pişmiş patates, yassı makarna, yağsız, pişmiş et, pişmiş yumurta sarısı, yoğurt, ılık meyve çayı ve meyve suyu
  Tüy Değiştirme ve Hastalıkta: Multivitamin + B Vitamin tavsiye ederim.
  Yasak olan yiyecekler: Bonbon, sucuk, yağlı peynir, kızartma et, alkollü içecekler, tatlı ve tuzlu yiyeceklerden uzak tutmak gerekir. Yem ve su kaplarının; her gün sıcak su ile yıkanması ve haftada bir genel temizlik yapılması sağlıklı beslenme açısından da çok önemlidir.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Nar bülbülleri yani amerika nar bülbülleri yaklaşık olarak 23 ile 28 santimetre uzunlukları arasın da bir boya sahiplerdir. bu kuş türünün diğer kuşlar gibi yumurtası beyaz değil mavidir. bu kuşu beslemek isteyenler yemek olarak Taneli yemler, Ay çekirdeği, yeşil yemler (yıkanmış olarak), Meyve, Taze Su gibi şeyler ile beslemelidir.
 3. Ziyaretçi
  bu kuşun cinsiyeti nasıl anlaşılır bilgi alabilirmiyim
 4. Fatma
  Administrator
  bu kuşun cinsiyeti nasıl anlaşılır bilgi alabilirmiyim
  Erkek ve dişi arasında birçok farklılıklar vardır.Erkeklerin gagaları kıpkırmızı olur,dişilerde ise bu renk turuncuya çalar.Bununla beraber erkeklerde görülen bazı karakteristik tüyler vardır.(düz renkli mutasyonlar gibi bazı mutasyon erkeklerde bu tüyler olmayabilir,böyle bir durumda diğer farklılıklar gözlemlenmelidir)Yanaklarda sarı halkalar,göğüs üzerinde siyah lekeler ve zebra deseni gibi çizgiler,kanat altlarında kırmızı çizgiler şeklindedir bu tüyler.Dişilerde bu gibi izlere rastlayamazsınız.Ayrıca dişiler sadece basit ciklemeler halinde öterken erkeklerin kendilerine özgü gırtlaktan çıkardıkları vıcırdanmaya benzer ötüşleri vardır.

+ Yorum Gönder


nar bülbülü,  nar bülbülü ne yer,  nar bülbülü ne ile beslenir,  nar bulbulu,  nar bülbülü nasıl beslenir,  nar bülbülü hakkında bilgi