+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Hayvanlar Hakkında Forumunda Uğur böceklerinin yaşam süreleri ve şekilleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Uğur böceklerinin yaşam süreleri ve şekilleri


  Uğur böceklerinin yaşamları nasıldır


  Uğur böcekleri profil resimleri1.jpg  Uğur böceği (Coccinellidae), çok yaygın olarak görülen, kırmızı kanatlı bir böcektir. Uç uç böceği de denir. İşte uğur böcekleri hakkında bilmedikleriniz.

  Büyük bir kısmı renklidir. üst kanatları kırmızı ya da sarı üzerine siyah noktalı ya da tersi, yani siyah zemin üzerine kırmızı ya da sarı desenlidir. Tropiklerde mavi ve yeşil renklerine de rastlanır. Boyları yaklaşık 0,5 cm. olan bu familyaya ait hayvanların yarım küre şeklinde görünen vücutları çok tipiktir. Nadiren hafifçe oval olurlar. Ancak asya’daki bazı türler 1 cm.’nin üzerine çıkar. Ülkemizde coccinella septumpunctata, adalia bipunctata ve coccinella quinquepunctata en yaygın olanlarıdır. Renkleri ve şekilleri tarafından halkımızca sevilir ve uğurlu sayılırlar.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Uğur böcekleri veya diğer bir adı ile uç uç böceği çok güzel bir böcektir. bu böcek genel olarak kırmızı kanatlı ve kanatlarında siyah benekler bulunan bir böcektir. sahip oldukları görünüş nedeni ile de bu böcekler halkımız tarafından çok sevilir ve bu böceklerin uğur getirdiklerine inanılır.
+ Yorum Gönder


uğur böceğinin yaşama süresi,  uğur böceğinin yaşam süresi,  ugur boceyi,  ugur bocei sekileri,  ugur böcegi sekilleri,  ugur boceyi sekileri