+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Hayvanlar Hakkında Forumunda uzak mesafe sıçrayabilen hayvanlar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  uzak mesafe sıçrayabilen hayvanlar


  Uzak mesafe sıçrayabilen hayvanlar hangileridir


  kanguru-faresi.jpg


  Küçük froghopper, 6 mm boyunda bir böcek türüdür. Bu küçük böceğin sahip olduğu beceri ise bilim dünyasını hayrete düşürecek ölçüde büyüktür. Çünkü kendini 70 cm ileriye fırlatabilen bu böceğin atlayışı bir insanın tek bir seferde 210 metre boyundaki bir gökdelene sıçramasına eşittir.

  Froghopper’dan sonra muhtemelen ikinci sırayı alan pire’nin atlayışı da azımsanmayacak ölçüdedir. Bu küçük böcek 18 cm yükseğe ve 33 cm uzunluğa atlayabilir. Bu bir insanın 137 m uzun atlama yapmasına eşittir.
  İmpala adı verilen Afrika antilobu da süper sıçrayıcı ünvanını hak edecek bir başarıya sahiptir. Saatte 56–72 km hız yapan bu canlı, yaklaşık olarak 3,7 metre yükseğe sıçrayabilir. Kuşkusuz, Yüce Allah’ın bu hayvanlara bir nimet olarak sunduğu sıçrama özelliği, canlıların kendilerini avcılara karşı koruyan mükemmel sistemlerdir.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Bazı hayvanlar kendi boylarında kat be kat fazla olarak uzun mesafeli zıplayabilmektediler. bu hayvanlardan bir kaç tane örnek olarak verirsek ; pire , ağaç kurbağası , keseli fare , zıplayan örümcek , zıp zıp kurbağa , büyük kızıl kurbağa
+ Yorum Gönder


en uzak mesafeye atlayan hayvan