+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Hayvanlar Hakkında Forumunda vietnam yaban domuzu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  vietnam yaban domuzu
  Vietnam yaban domuzu nasıl bir hayvandır


  yaban domuz.jpg  Yaban domuzu, Sus cinsinde bulunan hayvanlara verilen genel isimdir. Sus cinsi Suidae familyasına bağlıdır.

  Memeli bir hayvan türü olan domuzun kökeni Avrasya'dadır. Hepçil olan domuzlar hem otobur hem de etoburdurlar. İnsanlar tarafından evcilleştirilmiştir, ve çiftlik hayvanı olarak kullanılmaktadır. Ayrıca sert kılları geleneksel olarak fırçalarda kullanılmaktadır.

  Domuzlar genellikle eğitilebilir, evcilleştirilebilir hayvanlar bu nedenle bazıları evcil hayvan olarak barındırılmaktadır.

  Bir seferde yaklaşık 6-12 arasında yavru doğuran domuzlar, tutsaklık halinde kendi yavrularını yiyebilirler. Domuzların ter bezleri yoktur, bu nedenle sıcak havalarda kendilerine serin tutabilmek için sürekli olarak su veya çamura erişmeleri gerekir. Ayrıca çamuru derilerini güneş yanıklarından korumak için kullanırlar.

  Sakallı yaban domuzu (Sus barbatus)
  Vietnam yaban domuzu (Sus bucculentus)
  Visaya yaban domuzu (Sus cebifrons)
  Selebes yaban domuzu (Sus celebensis)
  Evcil domuz (Sus domestica)
  Flores yaban domuzu (Sus heureni)
  Filipin yaban domuzu (Sus philippensis)
  Cüce yaban domuzu (Sus salvanius )
  Bayağı yaban domuzu (Sus scrofa) Türkiye.
  Timor yaban domuzu (Sus timoriensis)
  Cava yaban domuzu (Sus verrucosus)
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Domuzlar gerçekten de çok iğrenç hayvanlardır. bu hayvanın bir çok türü bulunmakta ve vietnam yabani domuzu da bunlardan biridir. vitnam yabani domuzu sus cinsindendir. bu domuz türü diğer domuzlar gibi memelidir ve bu hayvanın kökeni avrasyadan gelmektedir.
+ Yorum Gönder