+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Hayvanlar Hakkında Forumunda Fındık faresi kaç tane doğurur Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Fındık faresi kaç tane doğurur

  Fındık farelerinin üremesi nasıldır


  ev_faressi.jpg


  Ev fareleri insanlar ile iç içe yaşayan ve dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip canlılardır. Ev faresi beslenmek için insanların barınağına gelerek insanların besinlerine ortak olurlar. Ev faresi evde bulduğu her türlü yiyeceği tüketirler. İnsanların tükettiği ve tüketmediği her şeyi yerler. Evde bulunan tahıl, hububat ve pişmiş aş olsa dahi her şeyi yediği gibi evde sabun, macun, tutkal ve giydiğimiz deri elbiseler dahi her şeyi yerler.

  Ev faresi küçük boyutlarda olup genellikle 10cm kadardır. Sıcak ortam bulduğunda ve iyi beslendiğinde 2 ayda bir yavru doğurur. Fareler diğer haşereler gibi

  Üremede yumurta bırakmazlar bu canlılar çoğalmada ve üremede canlı yavru doğurur ve her seferinde 10 - 12 kadar yavru doğurur. Her yavru 2 - 3 aylık olduğunda cinsel olgunluğa erişir. Ev fareleri yuva yapmak için evlerin çatılarını ve bodrumlarını tercih ederler. Yuva yaparken evdeki pamuklu yünlüleri kemirip yuvasına taşır.

  Fareler bazen insanların kullanmadığı elbiselerini de kemirir ve kullanılmaz hale getirir. İnsanlara en çok hastalık bulaştıran fare türü ev faresidir.

  Ev faresi olarak bilinen ve evlerde beslenen türleri de vardır. İnsanlar bunu hobi olarak kullanırlar. Amerika da hamster denilen fareler için özel yetiştirme çiftlikleri bulunur. Bu çiftliklerde yetiştirdikleri fareleri insanlar besin olarak tüketirler. Hatta amerikan lokantalarında hamburger olarak insanlara sunulur.

  Ev faresinin diğer bir türü ise insanların hayatını kurtaran beyaz kobay fareleridir. Bu fareler laboratuarlarda kobay olarak kullanıldığı için ilaç sektöründe ve biyoloji araştırmalarda önemli rol oynarlar.

  Ev faresi ile mücadele çok önemlidir. Çünkü zamanında önlem alınmazsa insan sağlığı açısından çok tehlikeli olur. Ev faresi ile mücadele çok eski çağlardan beridir yapılmakta. Fakat yapılan müdahale çok ilkel olup yetersizdi. Şimdi ilaçlama firmaları ile bu iş çok daha profesyonel ve kolay olmaktadır. Ev faresi ilaçlamasında mutlaka ilaçlama şirketi ile çalışın. 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Normalde fareler yılda 4ile 6 arasınad bir sayıda yavrularlar ve her defasında da on ile on ikiş yavru yapmaktadırlar. ancak bu yavru sayıları farelerin bulundukları alana göre değişiklik de gösterebilmektedir. bu fındık fareleri içinde geçerlidir.
+ Yorum Gönder


fındık faresi kaç tane doğurur,  fındık faresi,  fındık faresi ne kadar doğurur,  fındık fare kaç tane doğurur,  fareler kaç yavru yapar,  findik faresi kac tane dogurur