+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Hayvanlar Hakkında Forumunda Çiftleşmeden Çoğalan Canlılar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Çiftleşmeden Çoğalan Canlılar
  Çiftleşmeden Çoğalan Canlılar Hangileridir


  ciftlesmeden-cogalan-canli.jpg


  Bilim insanları, Amazonlar'da çiftleşmeden çoğalan ve tamamı dişi olan bir karınca türü keşfetti.Arizona Üniversitesi'nden araştırmacılar, kraliçe karıncaların kendilerini kopyalayarak genetik açıdan benzerlerini ürettiklerini, böylece eşeysiz ürediklerini tespit etti. Bunun hiç çiftleşme olmaksızın bahçe mantarı gibi ürediği görülen ilk böcek türü olduğu belirtildi.

  Biyolog Anna Himler, "Mycocepurus smithii" türü dişi karıncaları parçalayıp incelediklerinde bunların fiziksel olarak doğuramayacak durumda olduklarını söyledi. Araştırmacı, erkeklerin döllenmemiş yumurtadan eşeysiz üremelerinin bazı böcek türleri için normal olduğunu, ancak dişilerin eşeysiz üremelerinin karıncalarda ender olduğunun altını çizdi.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Bildiğiniz gibi normalde hayvanlar aleminde bulunan bütün hayvanlar çiftleşirler ve daha sonra bu şekilde çoğalırlar. ancak yapılan bir araştırmaya göre arizona da bulunan bir karınca türü sadece kızlardan oluşmak ta ve çiftleşmek den çoğalabilmektedir. işte bu da allahın işidir.
+ Yorum Gönder


çiftleşmeden üreyen hayvanlar,  çiftleşmeden üreyen hayvan,  ciftlesmeden ureyen hayvanlar,  çiftleşmeden çoğalan hayvanlar,  çiftleşmeden üreyen canlılar,  hayvanlarda çiftleşme ve üreme