+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Hayvanlar Hakkında Forumunda neandertaller neden yok oldu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. GÜLNUR
  Devamlı Üye

  neandertaller neden yok oldu
  Neandertaller'in yok olmaları ile ilgili bilgi
  Neandertaller neden yok oldu.jpg

  Bilim insanları modern insanın Neandertal insana göre daha çevik ayaklara sahip olduğunu ortaya koydu. Bunun modern insan hayatta kalmayı başarırken, Neandertaller’in bunu neden başaramadığını açıklayabileceği belirtiliyor.

  ABD Tuscon'daki Arizona Üniversitesi'nden araştırmacılar, sekiz atletin aşil tendonlarının uzunluğunu inceledi. David Raichlen önderliğindeki bilim ekibi, gönüllülerin ayak bileklerinin MR'larını çekti ve her sporcunun bir koşu bandı üzerindeyken tendonun depoladığı enerji miktarını inceledi.

  Kısa tendonları olanların, her uzun adımda daha az enerji kaybettiği www.alasayvan.net ve teorik olarak yorulmadan daha fazla koşabilecekleri tespit edildi.

  Neandertal iskeletlerini inceleyen uzmanlar, Neandertaller’in topuk kemiklerinin bizimkilerden daha uzun olduğunu ve bu yüzden çok uzun mesafeler koşamadıklarını belirledi.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Neandertaller bildiğiniz gibi bir çok insanı kapsamaktadır. Neandertaller bundan yaklaşık olarak 100 milyon yıl önce asimile olup yok olmuşlardır. peki bu insanlar neden yok olmuşlardır. Neandertaller insana göre çok daha kuvvetli ayaklara sahiplerdi peki bu kadar dayanıklı olan insanlar neden yok oldu bu hala araştırılmakta olan bir konudur.
+ Yorum Gönder


neandertaller neden yok oldu,  neandertaller nasıl yok oldu,  neandertal nasıl yok oldu