+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Hayvanlar Hakkında Forumunda Fil Hakkında Kısa Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Fil Hakkında Kısa Bilgi


  Fil Hakkında Bilgi  Filler büyük memeli hayvan türlerindendir.Fillerin iki türleri vardır geleneksel olarak bu iki tür ile tanınırlar.Filler özellikle Güney Doğu Asya ile Sahraaltı Afrikas'ında yaşarlar.Filler karada yaşayan en büyük hayvan türlerinden biridir.
  Fil Hakkında Bilgi.jpg
  Erkek Afrika Fili 4 m. boyuna ve 7.000 kiloya kadar ulaşabilirler.Fillerin özellikle nesneleri taşımak yerleri kazmak için kullandıkları dişleri vardır.Ayrıca nesneleri yaklamalarına yarayan ve farklı amaçlar için kullandıkları hortumları vardır.Geniş ve büyük kulakları vardır.Afrika fillerinin kulakları daha büyük olur.

  Asya fillerinin soyları tükenmeye yaklaşmıştır.Asyada filler büyük hayvanlar olarak kullanılırlar.Asyada filler savaşta da kullanılmışlardır.
 2. Esma Şeker
  Görevli Bayan

  Fil, hortumuyla su içmez. Suyu hortumuna çekerek ağzına püskürtür. Sıcak havalarda sırtına püskürttüğü suyla serinler. Hortum, yedi litre kadar su alabilir. Dallardan hortumun ucuyla meyve kopararak ağzına götürür.
+ Yorum Gönder


filler hakkında kısa bilgi,  fil hakkında kısa bilgi,  fil hakkında bilgi,  filler hakkında kısa bilgiler,  filler hakkında bilgi,  fil ile ilgili bilgiler