+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Hayvanlar Hakkında Forumunda Guinea Pig Ne Kadar Yaşar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Guinea Pig Ne Kadar Yaşar
  guinea pig ne kadar yaşar kısaca 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Guinea Pig Ne Kadar Yaşar

  GUİNEA PİG

  Da adlandırılan cavy, eskiden şiling şimdi domuz (Cavia porcellus) familyasından bir kemirgen ait olma Caviidae aile ve Cavia cins. Ortak ad rağmen bu hayvanlar domuz aile içinde değil, ne de onlar Gine. Onlar Andes kökenli ve önceki çalışmalar Biyokimya ve hibridizasyon göre onlar Evcil cavy Cavia aperea, C. fulgida veya C. tschudii gibi yakından ilişkili bir tür olan ve bu nedenle, doğal olarak doğada bulunmayan önerdi.
  Son yıllarda yapılan çalışmalarda moleküler işaretleyiciler, kafatası ve iskelet Morfoloji geçerli ve mumyalanmış hayvanların, eğitim ek olarak uygulama atası olasılıkla Cavia tschudii saptandı.Kobay, özellikle bir besin kaynağı olarak ama aynı zamanda halk Hekimliği ve topluluk Dini törenleri çok yerli Güney Amerikalı grup, halk kültüründe önemli bir rol oynar. 1960 Beri çabaları Güney Amerika dışındaki hayvan tüketimi artırmak için yapılmıştır.

  guinea pig.jpg

  Batılı toplumlarda, kobay, 16. yüzyılda Avrupa tüccarlar tarafından yana ev bir hayvan olarak yaygın popülerlik kazanmıştır. Uysal doğaları, işleme ve besleme ve göreceli kolaylığı-in caring için onları, onların yanıt devam popüler bir evcil hayvan domuz Gine yapmak. Kobay rekabetçi ıslahı için adanmış kuruluşlar dünya çapında oluşturulmuştur ve birçok özel doğurmak-in eskiden şiling şimdi domuz, değişen coat renkler ve besteleri ile doğurmak tarafından ekili. 17 Yüzyıldan beri Deney hayvanları üzerinde biyolojik deneyler yapılmıştır. Hayvanlar denek için sıfat "eskiden şiling şimdi domuz" kaynaklanan bir model organizma 19. ve 20 yüzyıllarda sık kullanıldı ama beri büyük ölçüde diğer kemirgen fareler ve sıçanlar gibi değiştirildi. Bunlar hala araştırma, öncelikle Juvenil Diyabet, tüberküloz, iskorbüt hastalığı ve gebelik komplikasyonları gibi insan tıbbi durumlar için model olarak kullanılır.

+ Yorum Gönder