+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Hayvanlar Hakkında Forumunda Japon Balığı Ne Kadar Yaşar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Japon Balığı Ne Kadar Yaşar
  japon balığı ne kadar yaşar kısaca 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Japon Balığı Ne Kadar Yaşar

  JAPON BALIĞI

  Japon balıkları uygun akvaryum şartları ile 25 yıl kadar yaşarlar..
  Japon balığı, sazangiller ailesinden bir balık türü. Çarprazlama yöntemi ile farklı renklerde ve vücut yapısında çok çeşidi üretilmiştir. Japon balıkları soğuksuda yaşayabilirler
  . Bulundukları akvaryumlarda tek cins olarak besleniyorlarsa ısıtıcıya ihtiyaç yoktur. Su sıcaklığının 25 derecenin üstünde olması sağlıklarını olumsuz etkiler. Koi olarak adlandırılan türevleri havuzlarda 59 cm boy, 4.5 kg ağırlığa ulaşabilirler.
  Karnı şişince ters yüzen balık çeşitidir. Bu durumda kaynayan suda 3-4 yaprak ıspanağın haşlanıp akvaryuma atılarak tedavi uygulanır.

  japon-baligi.jpg

  Üreme

  Gerekli şartlar ve damızlıklar sağlanırsa akvaryumda üretilmesi mümkündür. Yumurta dökerek ürerler.Solungaç kapaklarının kenarı beyaz olursa bu erkektir. Yumurtlamaya hazır olan dişinin karnı şişer, erkeğin solungaç kapaklarında noktalar çıkar. Yumurta döken dişinin ardından erkek spermlerini boşaltır. Yumurtlama bittikten sonra eşler hemen başka akvaryuma alınmalıdır . Fakat japon balıkları üreme esnasında suyu bembeyaz yapar. Bu da üremenin gözlenmesi için olumsuz bir yöndür . Tankın dibine misket döşemek yumurtlamadan sonra çiftlerin kendi yumartalarını yememesi için uygulanan bir yöntemdir. Yumurtaların olduğu tanka uygun miktarda metilen mavisi eklenerek, havalandırma sürekli çalıştırılmalı yumurtaların mantarlaşmasına izin verilmemelidir. Çok küçük boyutlarda yumurtadan çıkan yavru balıkları büyütmek özen ve tecrübe ister.

+ Yorum Gönder


japon balıkları ne kadar yaşar,  japon balığı ne kadar yaşar,  japon balığı kaç yıl yaşar,  japon balıkları kaç yıl yaşar,  japon baligi ne kadar yasar,  japon balığı kaç sene yaşar