+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda Cebirin Matematik Bilimine Sağladığı Kolaylıklar hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mesport
  Moderators

  Cebirin Matematik Bilimine Sağladığı Kolaylıklar hakkında bilgi








  Cebirin Matematik Bilimine Sağladığı Kolaylıklar hakkında bilgi


  Cebir, bilinmeyen çoklukların, matematik sembolleri ile formüle edilerek kurulan denklikler yardımı ile ifadesi ve bu denkliklerin çözülmesini konu alır. Cebir bilim dalı, aritmetiğin soyutlanmasıyla doğmuştur. Cebir bilim dalı, aritmetiğin çözemediği pek çok problemi çözebilmektedir.
  alasayvan.net








 2. Ziyaretçi





  Matematik, Astronomi, Bilgisayar Programcılığı ve Tıp’ta cebir kullanılır.



  İslamiyet”in başlangıç yıllarında; dini günlerin tespiti, namaz vakitlerinin belirlenmesi, takvim hazırlanması gibi problemlerle uğraşılmış olunduğu, o devir İslam matematikçilerinin, arazi ölçüleri, veraset hesapları, yükseklik tayini ve günlük yaşantı için gerekli pratik ölçme ve hesaplamalar hakkında bazı çalışmalarında cebirden faydalanmışlardır.




 3. Halit
  Özel Üye
  Cebir yapı, bağlantı ve miktar üzerine uğraşan bir matematik dalıdır. Bilinmeyen değerlerin, işaret ve harflerle sembolize edilerek kurulan denklemlerle bulunması (yada bilinmeyenlerin arasındaki bağlantının bulunması) esasına dayanır. Cebir temellerini El Harezmi’den alır. Cebir ardı Harezmi’nin “El’Kitab’ül-Muhtasar fi Hısab’il - Cebri ve’l-Mukabele” adlı eserinden gelmektedir. Bu eser aynı zamanda doğu ve batının ilk cebir kitabı olma özelliğini taşımaktadır. El Harezmi’den bu yana cebir çok değişmiştir. Cebir bilim dalı, aritmetiğin çözemediği pek çok problemi çözebilmektedir.




 4. Ziyaretçi
  teşekkürler proje ödevime yardımcı oldu bu bilgi

+ Yorum Gönder


cebirin matematik bilimine sağladığı kolaylıklar,  cebirin matematik bilimine sağladığı kolaylıklar uzun bilgi,  cebirin matematik bilimine sağladığı kolaylıklar vikipedi,  cebirin matematiğe sağladığı kolaylıklar,  cebirin matematik bilimine sağladığı kolaylıklar nelerdir,  cebirin matematik bilimine sağladığı kolaylıklar uzun