+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda Referans mektubu nasıl yazılır , Referans mektubu yazılışı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Referans mektubu nasıl yazılır , Referans mektubu yazılışı
  Referans mektubu nasıl yazılır , Referans mektubu yazılışı

  Psikolojide, gelecekteki performansın en iyi kanıtının geçmiş performans olduğu düşüncesi oldukça yaygındır.

  Sayın Yetkili,


  Bu referans mektubu, .isteği üzerine yazılmıştır. Bu mektuptaki bilgilerin gizliliği konusunda tedbirli davranmanızı ve şirketinizde işe alma yetkisine sahip olmayan herhangi bir kişiye bu bilgileri vermemenizi rica ederim.


  . Mart 2002 – Eylül 2004 yılları arasında “” şirketinde birlikte çalıştım. Satış müdürü olarak görev aldığım Goodweather.com’da, aynı satış ekibinde “satış danışmanı” olarak çalışan Lorem Ipsum’un işe yaklaşım tarzını ve bakış açısını değerlendirme fırsatı buldum. Müşteri portföyümüzü genişletme oranı ve yıllık satış ortalamasına göre satış oranları değerlendirdiğimizde, Lorem İpsum'un performansının hedeflenen rakamların çok üstünde olduğunu belirtebiliriz.


  Etkin iletişim yeteneği ve olumlu insan ilişkileri sayesinde müşteri memnuniyetini sağlayarak hem müşteri portföyünü genişletme konusunda üstün başarı göstermiş, hem de iş sırasında ve sonrasında sergilediği takipçilik sayesinde müşterilerin şirkete bağlılığını artırmıştır. Bunların yanı sıra, ekip çalışmasına yatkınlığı ve organizasyon yeteneği sayesinde tüm ekibin bir bütün halinde çalışmasını sağlamıştır.


  ..satış departmanımızda gösterdiği performansı göz önünde bulundurduğumuzda, kendisinin bu pozisyonun gerektirdiği tüm yetkinliklere sahip olması sebebiyle kariyer hayatında “satış”la ilgili herhangi bir pozisyonda başarılı olabileceğini düşünüyorum.


  Bu konuda açıklığa kavuşturmamızı istediğiniz herhangi bir nokta olması durumunda aşağıdaki bilgilerimden benimle iletişime geçebilirsiniz.


  Saygılarımla
 2. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Referans Mektubu Yazma İpuçları
  * Öncelikle; hakkında tam ve doğru bilgi sahibi olmadığınızı düşündüğünüz ya da başka iş yerlerine tavsiye etmek istemediğiniz kişiler için referans mektubu yazmayın. Referans mektubu yazmamak, sıradan bir referans mektubunu inanmadan yazmaktan daha iyidir.
  * Referans mektubunda, hakkında referans verdiğiniz kişi ile aranızda ne tür bir iş ilişkisi olduğunu, hangi tarihler arasında şirketinizde çalıştığını ve unvanını açık bir şekilde belirtin.
  * Bu kişinin görev yaptığı pozisyonda üstlendiği sorumluluklardan detaylı bir şekilde bahsedin.
  * Şirketinizde çalıştığı süre boyunca gösterdiği gelişimden ve şirkete katkılarından bahsedin.
  * Bu kişinin kişilik özelliklerine görevi ile bağlantılı olarak yer verin.
  * Kendisine referans olduğunuz kişinin şirketinizden ne sebeple ayrıldığını belirtin.
  * Son olarak kendisinin ne seviyedeki pozisyonlarda daha başarılı olacağını açıkça belirtin.
  * Sizinle gerektiğinde iletişim kurulabilmesi için iletişim bilgilerinizi ekleyin.

 3. Eleman
  Devamlı Üye
  Referans mektubu eski bir çalışanınızı yeni bir yere önerme mektubudur. referans mektubunda eski çalışanınız ile ne kadar zamandır tanıştığınızı ne kadar süre sizinle çalıştığını hangi ünvanlar da çalıştığını açı bir şekilde belirtmeniz gerekmektedir. Hangi pozisyonlarda başarılı olduğunu da yazmalısınız.
+ Yorum Gönder


referans mektubu nasıl yazılır,  referans yazısı nasıl yazılır