+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda Ziraat Bankası Kuruluş Amacı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Ziraat Bankası Kuruluş Amacı
  Ziraat Bankası Kuruluş Amacı


  Ziraat Bankası Kuruluş Amacı.jpg


  Türkiye'de tarımı ve çiftçiyi desteklemek amacıyla kurulmuş iktisadî devlet kuruluşu. 1863'te özel bir kanunla, Mithat Paşa tarafından "Memleket Sandıkları" adıyla kuruldu. 1888'de adı "Menafi Sandıkları" adıyla değiştirildi. Her türlü banka işlemlerinin yanı sıra amacına www.alasayvan.net uygun olarak çiftçilere çevirme, donatma ve işletme kredisi sağlar. Ziraat Bankası'nın en önemli görevlerinden biri de kooperatifçiliktir. Türkiye'nin il ve ilçelerinin tümünde şubeleri vardır. Ziraat Bankası; özkaynakları, toplam mevduatı ve kredi hacmi itibariyle Türkiye'nin başta gelen birkaç bankasından biridir.
 2. Esma
  Devamlı Üye

  T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Türkiye'deki üç kamu bankasından biri olmakta ve 1863'te Osmanlı Devleti döneminde kurulmuştur. Sizinde bir çok yerde karşılaştığınız Ziraat bankaları para çekmek için işinizi kolaylaştırmaktadır.
+ Yorum Gönder


ziraat bankasının kuruluş amacı,  ziraat bankası kuruluş amacı,  ziraat bankasının kuruluş amacı nedir,  ziraat bankasının amacı,  ziraat bankası kuruluşu,  ziraat bankasının kuruluşu