+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda Bilimsel sınıflar neden latince kullanılmıştır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Bilimsel sınıflar neden latince kullanılmıştır
  bilimsel sınıflar neden latince kullanılmıştır

  Bilimsel sınıflandırma veya biyolojik sınıflandırma, biyologların yaşayan veya soyu tükenmiş canlılara ait türleri nasıl gruplandıracaklarına veya kategorize edeceklerine dair bilimsel temelleri ortaya koyar. Modern sınıflandırma, Carolus Linnaeus'un, türlerin fiziksel özelliklerine göre sınıflandırılması sistemini temel alır. Bu sınıflandırma Linnaeus'dan beri Darwinci prensibin genel kuralları ışığında birçok düzenlemeye uğramıştır. Moleküler sınıflandırmanın, kullandığı DNA analizi yöntemi ile bu sınıflandırmanın birçok ilkesi de değişmiştir ve değişmeye devam etmektedir. Bilimsel sınıflandırma bir bilim olarak taksonomi veya sistematik ile ilişkilidir.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Bilimin dili bilindişği gibi latince olarak sayılmaktadır. hatta pek çok yerde özellikle kimya da ve biyoloji bilimleri lanında latince ço kullanımaktadır. mesela kimya da adlandırmalarada kullanıdığımız sayılar mono di bunlar latince olan sayılardır. bunun dışında canlılar sınıflandırılırken de kullanılan dil latincedir.
+ Yorum Gönder


bilim neden latince,  latince kulan,  bilim dili neden latincedir kısaca