+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda Yumurta hücresinin görevleri nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Yumurta hücresinin görevleri nelerdir
  Yumurta hücresinin görevleri nelerdir Yumurta hücresi neler yapar

  yumurtahucresi.gif
  Yumurta dişi üreme hücresi. Yumurta döllenmediğinde vücuttan atılır. Bu atılma süreci genellikle 1 haftadır. Bu sürece "pms dönemi" de denebilir. Bu döngü her ay olur.bu döngü:adet(regl)olarak adlandırılır.
  Yumurta her hücre gibi çekirdek, sitoplazma ve hücre zarından oluşur. Yeni doğmuş bir kız bebeğin yumurtalıklarında çok sayıda olgunlaşmamış yumurta hücresi bulunur. Ergenlik çağından sonra, her ay yumurtalıklarda olgunlaşan bir yumurta spermle döllenebilir ve yeni bir birey oluşturmak üzere çoğalmaya başlar. Döllenmediğinde vücuttan atılır. Bu atılma süreci genellikle 1 haftadır. Bu sürece "pms dönemi" de denebilir.
 2. Esma
  Devamlı Üye

  Dişinin çoğalma hücresi olan yumurta hücre zarlarından, çekirdekten ve sitoplazma dan oluşmaktadır. Ayrıca küçük yaşta döllenmeyen yumurta ergenlik çağında döllenerek sürekli çoğalır çoğalmayan hücreler ise atılmaktadır.
+ Yorum Gönder


yumurta hücresinin görevleri,  yumurtanın görevleri,  yumurtanın görevleri nelerdir,  yumurtanın görevi nelerdir,  yumurta hücresinin görevi,  yumurtanın görevi nedir