+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda Edebiyatın sanat dalları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Edebiyatın sanat dalları
  Edebiyatın sanat dalları

  Yazılı yapıtların tümüne verilen isimdir.Düşünce ve duyguları güzel etkin ve kolayca dile getirme sanatı da denebilir.Edebiyatın amacı okuyucuya estetik bir zevk,bir lezzet kazandırmaktır.

  Edebiyat nazım ve nesir olarak ikiye bölünür.Nazım edebiyatında genelde;şiir,destan,ağıt,eleji,mesnevi ve bunun gibi birçok şey ele alınır.Nesirde ise;roman,öykü,masal,tiyatro,deneme,destan ve benzeri konular ele alınır.

  edebiyat 222.jpg

  Birde bunların haricinde Edebi Sanatlar vardır.Edebi sanatlar ise;anlamı güçlendirip zenginleştirmek amacıyla ve söyleyişe güzellik katmak amacıyla başvurulan söz ve anlam oyunlarına denir.Edebi sanatların çoğu şiirde ve düz yazıda birlikte kullanılır.

  Edebiyatın en mühim konularından biri de Şiirde Zihniyet'tir.Şiirde zihniyet demek;bir dönemdeki dini,siyasi,asker,iktisadi,sosyal ve kültürel olayların tümüne denir.Edebiyat öğretmenleri bu konuya çok önem verir ve her yazılıda genellikle çoğu sorar.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Edebiyat bilindiği gibi lise de görmüş olduğumuz bir derstir. bunun dışında edebiyat demek kişinin olay, düşünce, duygu ve hayallerini dil ile estetik bir şekilde yazıya dökme sanatıdır. bunu dışında bu edebiyatta bulunan yazı türlerinden bir kaç tanesine örnek verelim; şiir roman hikaye
+ Yorum Gönder


edebiyatın sanat dalları ,  edebiyat sanat dalları,  edebi sanatlar