+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda Ekolojik toleransı geniş olan canlılara örnek Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Ekolojik toleransı geniş olan canlılara örnek
  Ekolojik toleransı geniş olan canlılara örnek

  Ekolojik Tolerans: Bazı zamanlarda veya ortamlarda gelişim faktörlerinden biri veya birkaçının şiddeti optimum sınırların altına inebilir veya üstüne çıkabilir. Örneğin; nem derecesi, ısı derecesi bazı hallerde çok çıkabilir veya çok aşağı seviyeye de inebilir. Bu durum canlının dayanabildiği fakat yaşamını güçlükle sürdürebildiği en elverişsiz durumdur. Canlının gelişimini tamamen sınırlayacak biçimde minimum ve maksimum oranlardır. İki sınır değer arasındaki şiddet dereceleri ve etkisi tolerans olarak isimlendirilir. Bir canlı organizmanın zarar görmeden dayanabileceği banda ekolojik tolerans veya ekolojik esnekliği denir. Bir alabalık doğumunda esneklik bandı 0 derece ile 10 derece arasındadır.

  ekolojik tolerans.jpg
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Bazı canlılar yaşadıkları ortada meydana gelen zorluklara çok daha iyi tolerans yani çok daha iyi bir şekilde dayanabilmektedirler. buda onların türlerinin diğer türlere oranla çok daha iyi dayanıklı ve az kayıp vermelerini sağlamaktadır.
+ Yorum Gönder