+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda Hidrojen gazı nasıl üretilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Hidrojen gazı nasıl üretilir
  Hidrojen gazı nasıl üretilir

  Hidrojen, benzinin 3…4 katı daha fazla enerji içeren mükemmel bir yakıttır ve birçok başka enerji kaynağı ile üretilebilmekte ya da birçok endüstriyel işlemin yan ürünü olarak alınmaktadır. Hidrojen gücü, Jules Verne’in suyu yakıt olarak kullandığı eski bir rüyanın gerçekleşmesidir. Hidrojen üretiminde genellikle şu iki metot uygulanmaktadır:
  · elektroliz,
  · buhar ıslahıyla senaaa gazı üretimi veya kısmi oksitleme.

  hidrojen.jpg
  Elektrolizde, su moleküllerini hidrojen ve oksijene ayrıştırmak için elektrik enerjisi kullanılır. Elektrik enerjisi, yenilenebilir yakıt dahil, herhangi bir kaynaktan sağlanabilir. Elektrolizin, gelecekte fazla miktarlardaki hidrojen üretiminin esas yöntemi olması beklenmemektedir.
  Diğer hidrokarbonlar da kullanılabileceği halde, doğal gazın buhar ıslahı, senaaa gazı üretiminin esas metodu olarak görülmektedir. Örneğin biyokütle ve kömür gazlaştırılabilir ve buhar ıslah işleminden geçirilerek hidrojen üretilebilir.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Hidrojen bilindiği gibi 1A grubunda yer alan bir ametaldir. bu ametal bilindiği gibi 1 atom numarasına sahiptir ve aynı zaman da H sembolü ile gösterilmektedir. bunun dışında bu hidrojenin bir çok farklı kulanımalanları vardır. bunlardan yarar verenler olduğu gibi büyük zarar verenler de vardır.
+ Yorum Gönder