+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda Kişiler arası psikoloji nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gülcan
  Devamlı Üye

  Kişiler arası psikoloji nedir
  Kişiler arası duyarlılık

  Kişiler arası psikoloji ned.jpg,

  Belirtilen iki farklı başlık bir çok anlamda paralellik göstermesi sebebi ile birlikte yapılacak çalışmaların seyri ve çözüme yönelik neler yapılabileceği hususunda bir takım bilgiler aktarmaya çalışacağım.
  İlk olarak utanma duygusu ve bu duygunun gereğinden çok fazla olması,du durumdan artık bireylerin rahatsız olması, toplum içerisinde ve sosyal ortamlarında gereğinden fazla gerilmesi ile başlayan bir sürecin zamanla şiddetini arttırması ve artık insanlar ile görüşmemeye başlanılması mecbur kalınıp toplum içerisinde bulunulsa bile gereğinden fazla gerginlik hissinin , uyanması vb. olarak daha pek çok sıralayabileceğimiz hayatımıza getirme ihtimali yüksek olan kısıtlamalarından artık psikolojik olarak etkilenmeye tahammül edemiyorsanız;
  Kişiler Arası Duyarlılık olarak tanımlanan diğer durum ise, insanların hakkımızdaki duygu, düşünce ve davranışlarına gereğinden fazla önem vermemiz ve hatta hakkımızdaki düşüncelerin hepsini olduğu gibi kabul etmeye başlayarak kendimizi yıpratmamız ayrıca kendimize olan güvenimizin git gide azalmaya başlaması yani kısaca artık hayatımızı diğer insanların düşünce ve söylemlerine göre şekillendirmeye çalışmak zamanla özgüven kaybına, mesleki başarılarımıza, özel hayatımıza almış olduğumuz ciddi darbeler olarak belirtebiliriz.
  Burada aktarmaya çalıştığım bu iki durum da kendimiz dışındaki tüm insanlar ve bu insanların düşünce ve davranışlarına acaba gereğinden fazla önem vermemizin nasıl önüne geçebileceğimiz.. Bu alanlar tamamen kendimizde çözümsüz gibi görünse de bir takım zihinsel ve davranışsal yapımızın değiştirilerek yanlış bilişsel çarpıtmalarımızın farkına vararak çözüme kısa bir süre içerisinde ulaşmamız konusunda önemli bir faktör olarak karşımızda durmaktadır. Yapılması gereken bilişsel yapınızın işleyiş biçimi ve farkında olmadığımız ya da bilinçli olarak kendimize ait geliştirmiş olduğumuz olumsuz otomatik düşünce sistemlerimizin yeniden yapılandırılması ile belirtilen problemlerin hayatımıza aslında gereğinden fazla yer kapladığını farketmemizi sağlamaktadır.
  Bu gibi psikolojik rahatsızlıkların çözümü ile yaşanılacak psikolojik doyumun , aslında ne kadar kolay ulaşılabilir olması problemin git gide öneminin kendiliğinden azalmasını sağlamaktadır
 2. Acil

  Kişiler arası psikoloji nedir isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder


kişilerarası duyarlılık nedir,  kişilerarası duyarlılık ne demek,  kisilerarasi duyarlilik