+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda Kimyanın bilim olma süreci deneysel ölçümlerin yorumu ile başlar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Kimyanın bilim olma süreci deneysel ölçümlerin yorumu ile başlar
  Kimyanın bilim olma süreci deneysel ölçümlerin yorumu ile başlar

  Kimyanın bilim olma süreci deneysel ölçümlerin yorumuyla başlar. simyacılar bilimsel çalışma yerine rastgele çalışmışlardır. Bilim olma sürecine geçilmesi yasaların, kuralların ortaya konulmasıyla gerçekleşmiştir. Bu bölümde Kimyasal kanunların (Kütlenin Korunumu Kanunu, Sabit Oranlar Kanunu, Katlı Oranlar Kanunu, Birleşen Hacim Oranları Kanunu, Avogadro Hipotezi ) bulunuşu ve uygulamaları ile ilgili çalışmaları göreceğiz.Bu temel kimyasal kanunlar ortaya konulduktan sonra kimyanın gelişimi hızlanmıştır.

  Kimyanın bilim olma süreci deneysel ölçümlerin yorumu ile başlar.jpg


  Kimyayı simyadan ayıran en önemli özelliklerden birisi ölçmeye dayalı olmasıdır. Deneysel sonuçların ölçülmesi ve yorumlanması kimyanın temel kanunlarının ortaya çıkmasına neden olmuş ve kimyada bilimsel süreç böylece başlamıştır. Bilimsel sürecin başlangıcı ve gelişimine katkı sağlayan kimya kanunlarını birlikte anlamaya çalışalım.


 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Kimya ile simya ne kadar da birbirleri ile ilişkilendirilse de bu iki şey tamamen farklıdır. bir kere en önemlisi kimya bir bilimdir. ve kimyada her şey bilimsel yollar ile yapılmaktadır. yani rastgele olan bir şey değildir. ve ayrıca kimya maddenin yapısını taneciklerini ve özelliklerini araştıran bir bilimdir.
+ Yorum Gönder


kimyanın bilim olma süreci deneysel ölçümlerin yorumu ile başlar