+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda 118. Element Hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  118. Element Hakkında bilgi
  118. Element Hakkında bilgi


  118. Element Rus bilim adamları tarafından ortaya çıkarıldı. Teorik olarak element tablosuna eklenmiş olan 118. element, laboratuvar ortamında ilk kez yaratılmış oldu.

  Glenn T. Seaborg tarafından 1969 yılında teorik olarak keşfedilen ancak laboratuar ortamında bugüne dek elde edilemeyen 118. Element Rusya'da oluşturuldu. Söz konusu başarı, 9 Ekim tarihinde Uluslararası Fizik Günlüğünde yayınlanarak bilim dünyasına duyuruldu.
  118. Element Hakkında.jpg

  Bilinen en ağır element olan Element 118, Dubna'da Russia Rusya Ortak Nükleer Araştırmalar Enstitüsü (Russia's Joint Institute for Nuclear Researchby) ve Amerikan LL Ulusal Laboratuvarının ( Lawrence Livermore National Laboratory in the US) ortak çalışması ile yapıldı.
  Physical Review on Nuclear Physics sitesinde yer alan habere göre yaratılan yeni element Californium (Element 98) ve Calcium atomlarının füzyonu ile elde edildi.

  Bu büyük başarı beş yıl önceki bir skandalı akla getirdi. Califıornia'daki Lawrence Berkeley Ulusal Laboratuarı 5 yıl önce bu elementi oluşturduğunu iddia etmiş ama yapılan denetimler sonucu bu bulgunun yalan olduğu belirlenmişti.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Elementler ilk bulundukları zaman günümüzde olduğu gibi değil çok yanlış olarak bulunmuışlardır. yani hava gibi maddelere element denilebilmekte idi. halbu ki elementler saf maddelerdir . ve ayrıca elementler semboller ile gösterilmektedir. bunun dışında bu elementler periyodik sistemde artan atomlarına göre sıralanmaktadırlar.
+ Yorum Gönder