+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda Sayıları yazmak için kullandığımız rakamlar kaç tanedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Sayıları yazmak için kullandığımız rakamlar kaç tanedir
  Sayıları yazmak için kullandığımız rakamlar kaç tanedir

  Sıfır bir iki üç dört beş

  0 1 2 3 4 5

  altı yedi sekiz dokuz  6 7 8 9  Yukarıdaki kümelerin eleman sayıları ( 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ) işaretleri ile gösterilmiştir.

  Sayıları yazmada kullandığımız işaretlere rakam denir.

  Bütün sayıları bu rakamları kullanarak yazarız.

  Kullandığımız rakamlar on tanedir. Rakamlar 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ‘dur.Tek rakamla yazılan bir basamaklı doğal sayıların en büyüğü dokuzdur.

  İki rakamla yazılan sayılara iki basamaklı doğal sayılar denir.

  İki basamaklı doğal sayıların en küçüğü ondur.

  10 sayısındaki “ 1 “ rakamı sayıda kaç onluk olduğunu, “ 0 “ rakamı da kaç birlik olduğunu gösterir.

  10 sayısında 1 onluk, 0 birlik vardır.  10 elemanlı kümeye deste denir.  12 elemanlı kümeye de düzine denir.  EKSİKLERİ TAMAMLAYINIZ  1. Sayıları yazmada kullandığımız işaretlere ………………………….……. denir.  2. Rakamlar ……………………. tanedir. Bu rakamlar şunlardır; …………………………………………………………..


  3. Bir basamaklı doğal sayıların en büyüğü …………………. dur.  4. İki basamaklı doğal sayıların en küçüğü …………… dur.  5. On elemanlı kümeye ……………………….… denir.  6. On iki elemanlı kümeye ……………………….…. denir.
 2. Ziyaretçi

  sayıları yazmak için kaç sayı kullanırırız
 3. Harbikız
  Devamlı Üye
  10 tane doğal sayımız vardır ve sayıları yazabilmek için 10 tane doğal sayıdan yararlanırız.
+ Yorum Gönder


sayıları yazmak için kullandığımız rakamlar kaç tanedir,  sayıları yazmak için kaç tane rakam kullanılır,  sayıları yazmada kullandığımız rakamlar kaç tanedir,  sayilari yazmak icin kullandigimiz rakamlar kac tanedir,  doğal sayıları yazmak için kaç tane rakam kullanırız ,  sayıları yazarken kullandığımız rakamlar kaç tanedir