+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda Mutasyon yararları ve zararları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Mutasyon yararları ve zararları

  mutasyon yararları ve zararları hakkında


  Mutasyon genel olarak hücrelerin bekleneni yapmayıp işleyişin de sapmalar görülmesidir. Tabi bu sebeple garip durumlar ortaya çıkabilmektedir. Genel olarak filmler de görsekte gerçek hayatta da mutasyonun oluştuğu canlılar mevcuttur. Misal yılan doğuran kadını herkes bilir çünkü haberler bir ara baya bir gözümüze sokmuştu.

  İlaç sanayin de bakterilere mutasyon geçirilerek insan sağlığı için kullanıyorlar herhalde tek yararı budur. Başka türlü bir yararı olamaz çünkü mutasyon sonucu ortaya çıkacak canlı normal değildir ve genelde hemen ölür.

  Mutasyon Zararları


  Mutasyonlar rastgele meydana geldikleri için hemen hemen her zaman canlıya zarar verirler. Kompleks bir yapıya yapılacak herhangi bir bilinçsiz müdahale, o yapıyı daha ileri götürmez aksine tahrip eder. Nitekim evrim mekanizması olarak öne sürülen tesadüfi faydalı mutasyonların geçerli bir örneği yoktur.8 Mutasyonların sebep olacağı değişiklikler ancak Hiroşima, Nagazaki veya Çernobil’deki insanların uğradığı türden değişiklikler olabilir: Yani ölüler, sakatlar ve hastalar…
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Mutastyon canlıların genlerinde meydana gelmiş olan kalıcı değişikliklerdir kimi mutasyonlar çok ilginç ve tuhaftır hatta insan gördüğü zaman gözlerine inanamaz. bunun dışın da olan mutasyonların çoğunluğu zararlı olan mutasyonlardır.
 3. Ziyaretçi
  Mutasyonun yararları diye sormuş siz ne yazmışsınız
+ Yorum Gönder


mutasyonun yararları ve zararları,  mutasyonun yararları,  mutasyonun zararları,  mutasyon yararları ve zararları,  mutasyonun yarar ve zararları,  mutasyon zararları