+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda Adey Ridef Nedir hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Adey Ridef Nedir hakkında bilgi
  Adey Ridef Nedir hakkında bilgi


  Adey Ridef Nedir


  Risk ve İhtiyaç Değerlendirme Formu” olarak açılan RİDEF ise, öğrenciler hakkında çok ayrıntılı kişisel bilgiler edinmeyi amaçlamaktadır. Bu ayrıntılı bilgiler, çoklukla öğrencilerin zorlanarak cevap verebileceği özel veya soyut konuları da içermektedir.

  Milli Eğitim Bakanlığı’nın geliştirdiği bu sistemin uygulamadaki en büyük yanlışlığı, tutarlılığını ve geçerliğini denemek adına belli bir süre pilot bölgelerde uygulanmadan, bütün ilköğretim ve lise dengi kurumlarda uygulanmaya başlamasıdır. Köy okullarındaki öğrenciler için, bu sistem baştan sona gereksizdir. Özellikle öğrenci devamsızlık yönetimi, ancak 2-3 bin öğrencisi olan büyük okullardaki resmi işleyişi düzenlemek adına kullanılabilir. Liselerde de geçerli olabilecek bu yöntemi, ilköğretim 2-3. sınıf öğrencilerine uygulamanın mantığı yoktur.

  Adey Uygulama Kılavuzu‘nu “buradaki” bağlantıdan indirebilirsiniz. Adey Eğitim Kılavuzu ve Çerçeve Programı‘nı ise “buradaki” bağlantıdan görebilirsiniz. Adey işlemleri, E-Okul’daki sol yanda açılan yeni menüden yapılmaktadır. Uygulama eğitimi için ise, MEB’in “Uzaktan Eğitim” sayfasına girmeniz gerekmektedir.

  Adey / Ridef için son giriş tarihi belirlenmemekle birlikte, Aralık ayının sonuna kadar girişlerin tamamlanmış olması gerektiği yönünde bir bilgi bulunmaktadır.

  Milli Eğitim Bakanlığı’nın geliştirdiği her gereksiz sistem gibi, bu formların doldurulma işlemi de bir iki yıl içinde unutulacaktır diye düşünüyoruz…
 2. Acil

  Adey Ridef Nedir hakkında bilgi isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder