+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda Ünlü Simyacılar Ve Çalışmaları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Ünlü Simyacılar Ve Çalışmaları
  Ünlü Simyacılar ve Çalışmaları


  Ünlü Simyacılar ve Çalışmaları ilgili bilgi


  Kimyanın Temelleri Atılmadan binlerce yıl önce başlamış olup 17. yüzyıla kadar devam edip maddeleri birbirleriyle karıştırılmaya çalıştıkları çalışmalara simya denir.

  Simya ile ilk olarak Mezopotamya, Mısır, İran, Hindistan ve Çin'de uğraşılmıstır.

  Ünlü Simyacılar ve Çalışmaları:

  Paulo Coelho

  Coelho yazarlığa başlamadan önce ülkesinde tanınan bir şarkı sözü yazarıydı Bir süre gazetecilik de yapan Paulo Coelho, 1986 yılında Hıristiyanların Batı Avrupa'dan başlayıp İspanya'da Santiago de Compostela kentinde sona eren geleneksel hac yolculuğunu yaptı Bu deneyimini Hac ("The Pilgrimage") adlı kitabında anlattı 1988 yılında yayınlanan romanı Simyacı, Coelho'yu en çok okunan çağdaş yazarlardan biri yaptı 42 ülkede yayınlanan, 26 dile çevrilen Simyacı, benzersiz bir başarıya ulaştı ve bu kitap sayesinde Gabriel Garcia Marquez'den sonra en çok okunan Latin Amerikalı yazar oldu.

  Isaac Newton

  Isaac Newton, İngiliz fizikçi, matematikçi, astronom, mucit, filozof. En büyük matematikçi ve bilim adamlarından biri olduğu düşünülür. Bilim devrimine ve heliyosentirizm'in gelişmesinde büyük katkıları olmuştur.

  Nicholas Flamel

  Nicolas Flamel, 15. yüzyılda yaşamış Fransız simyacı. Simyacıların iki büyük düşü olan ölümsüzlüğü ve felsefe taşı'nı bulduğu iddia edilir. Abraham adlı bir Yahudiden aldığı gizemli bir kitaptan bilgilerini elde ettiği söylenir. Harry Potter'dan ünlü manga/anime serisi fullmetal alchemist'e kadar pek çok eserde göndermeler yapılan Flamel'den Brown'un eserlerinde de "Sion Tarikatı'nın 8. Büyük Üstadı" olarak geçer.1410 yılında pariste ölmüştür.felsefe taşını yapan ilk kişidir.

  Paracelsus

  İsveç/Alman doktor ve kimyacı. 16. yüzyılın önemli bilim adamlarından ve modern tıbbın kurucularından biri olduğu kabul edilir.

  Paracelsus, Günün tedavi şekline, otoritelerin tıbbi kuramlarına karşı çıkmış ve bunun sonucunda, biraz da çılgın tavırlarıyla, bir tür sembole dönüşmüştür. Çılgınlıkları o zamanki geleneksel tıbbın eskidiği ve artık yenilenmesi gerektiği şeklindeki tepkisinin bir göstergesidir. Akademik olan herşeye meydan okumuştur. Zamanında uygulanan tıp uygulamasına hayatı boyunca karşı çıkmış ve mücadele vermiştir. Aklı sürekli çalışan, kuramlar üreten biridir. 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Simya bilimi aslında biliminde denilemez çünkü bu sadece bir uğraştır ve bilimsel çalışmalar kullanılmamaktadır. simya çalışmalarını her zaman ölümsüzlük iksirini bulmak ve değersiz madenleri değerli madenlere dönüştürebilmek üzerine yoğunlaşmışlardır.
+ Yorum Gönder