+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda Yumruk Gücü Nasıl ölçülür Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Yumruk Gücü Nasıl ölçülür
  yumruk gücü nasıl ölçülür kısaca 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Yumruk Gücü Nasıl Ölçülür Hakkında Bilgi

  Boks maçlarında kimi zaman daha zayıf görünen sporcunun rakibini bir kaç yumruk darbesiyle yere serdiğini görmüşsünüzdür. Çünkü spor salonunda yapılan antrenmanlarla şişirilen kaslar, her zaman güçlü bir yumruk anlamına gelmez.

  Peki, o zaman hangi hareketleri yapmalıyız? İşte bu soruyu MMA dövüşçülerini yetiştiren fitness eğitmeni Umut Duygu’ya sorduk. Kendisi bu alanda Türkiye’nin en yetkin kişilerinden olduğu için sözleri de haliyle altın değerinde: “Aslında önemli olan kas gücü değil tekniğinizdir.” (Bu cevapla bizi ters köşeye yatırıyor.) “Tekniğiniz zaten iyiyse o zaman ne kadar güçlü olduğunuzun bir anlamı var demektir. Odaklanmanız gereken kas grupları ise omuz, kanat, göğüs ve merkez bölgesidir.” Evet, şimdi Umut Duygu’nun hazırladığı antrenman programına göz atabiliriz işte

  Bu programın iki büyük faydası var; ilki patlayıcı kuvvetinizi artırması. İkincisi ise kettlebell’le yapılan hareketler sayesinde güçlü bir yumruk atmak için çok önemli olan kavrama gücünüzü (ön kolun kuvvetiyle doğru orantılı) artırması. Tavsiyemiz her hareketi sekiz tekrar olmak üzere üç set (set aralarında 60 saniye dinlenerek) yapmanız. Yumruğunuzu güçlendirmek için bu programı haftada bir kez, antrenmanlarınızdan ayrı bir gün çalışabilirsiniz.

+ Yorum Gönder


yumruk gücü nasıl ölçülür,  yumrugun gucunu nasil olcerim,  yumruqumuzun gucunu olcmek,  yumruk gucunu olcmek