+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda Bütanoik asit nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Feyruşah
  Devamlı Üye

  Bütanoik asit nedir
  Bütanoik asit nedir


  Bütirik asit tereyağı ekşi gitti kokusu sorumludur organik bir bileşiktir. Ayrıca bütanoik asit veya butyrate olarak bilinir. Bütirik asit formülü CH3CH2CH2-COOH olduğunu. Bir karboksilik asit gibi COOH grubu tarafından tanımlanmıştır. Karboksilik asitler önemli kendi içinde, ama onlar da büyük bileşiklerin yapımında maddeler olarak işlev.

  COOH ve hidrojen grup kolayca organik bir bileşik olan bir ester, bir butanoate olarak bilinen yapmak için değiştirilir. Bu tür bileşikler bitkisel yağlar ve hayvansal yağlar bulunur. metil butanoate gibi düşük molekül ağırlıkları, ve esterler, farklı özellikleri vardır: Onlar genellikle koku ve tat hoş. Bu onlara gıda ve parfüm endüstrisi için yararlı yaptı. Metil bütirik asit bu ester ile eşanlamlı olduğunu.

  Bütirik asit büyük ölçüde nişasta veya şeker fermantasyon tarafından hazırlanmıştır. Fermantasyon mikroorganizmalar kullanır gerçekleşir ve hiçbir oksijen koşulları altında. Alkol veya bütirik asit bu bileşikleri glikoz dönüşümü, bu durumda. Bu süreçte gelen mikroplar kazanç enerji. Daha az enerji bileşikleri oksijen varlığında dönüştürdü olsaydı daha üretilmektedir.

  bakterilerin çeşitli türleri fermantasyon ürünü olarak bütirik asit üretirler. Bu yerlerde inek ve keçi işkembe gibi oksijen, yaşamaktayız. Bu son derece sindirimi zordur aşağılayıcı bitki bileşikler için özel bir sindirim organıdır. Bakteri bitki liflerinden tüketilen dan butyrate üretir. Butyrate da deniz çökelleri bir yan ürün olarak üretilmektedir.

  asit.png

  Bakteriler insan kolonda bütirik asit içeren bileşiklerin bir serisi, yulaf kepeği gibi çeşitli lifler dönüşümü yaşıyor. Bu gaz ve pis koku katkıda bulunur. Düşük karbonhidratlı diyet tüketen İnsanlar kolon bütirik asit miktarlarının çok düşük olması. Bazı araştırmacılar butanoate kolon kanserine karşı korur düşünüyorum; karışık ancak kanıtıdır.

  Bütirik asit kusmuk bir bileşenidir. Bu hoş olmayan bir koku yararlı bir öldürücü olmayan siyasi saldırıların bomba kıyameti yaptı. Bu tekne ve kusur balina eti balina saldırı, böylece tüketilen olamaz kullanılmıştır. Ayrıca kürtaj kliniklerinde saldırılar çok sayıda kullanılmıştır.
 2. Acil

  Bütanoik asit nedir isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder