+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda Müşrik kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Feyruşah
  Devamlı Üye

  Müşrik kimdir
  Müşrik kimdir

  Müşrik, Allah’ın varlığını kabul etmekle beraber ibadetleri de Allah ile beraber bir başkasına yapan yada Allah’tan başkasına yapan kimsedir.
  Allah’a ibadetlerde ortak koşar, Allah’a ait hak, yetki ve sıfatları Allah’tan başkalarına da verir.
  Örneğin: Hüküm vermek yalnız Allah’ın hakkıdır. Kanunları yalnız Allah koyar.
  Allah-u Teala şöyle buyuruyor:
  "Hüküm vermek yalnız Allah'a aittir. Kendisinden başkasına değil, sadece O'na ibadet etmenizi emretti. Dosdoğru din budur. Fakat insanların çoğu bilmezler."

  Müşriklerse Allah’ın bu özel sıfatını iptal ederler ve kendi gibi yaratılmışlara bu yetkiyi tanırlar.
  Örneğin: Parti aracılığı ile başa yetkili getirip onun kendilerini İslam dışı sistemlerle ( Demokrasi, laiklik, kapitalizm, sosyalizm, kominizm gibi)
  Kanunlarla yönetilmesini isterler. İşte bu apaçık şirktir.
  Zira parti kurarak iktidara adaylık koymak tağutluk talebinde bulunmaktan başka bir şey değildir. Çünkü Allah’ın hükümleri dışında hükümler koyan ve Allah’ın hükümlerinden başka hükümlerle hükmeden bir kişi veya meclis yalnız Allah’ın hakkı olan hüküm verme yetkisini kendi üzerine almış, haddini aşmış ve tağut olmuş olur.
  Bu iş Allah’ın rızasını kazanmak ve onun dinini hakim kılmak amacıyla yapılsa dahi, her kim oylarıyla veya başka bir yolla bu partilere yardım eder ve onları desteklerse yalnız Allah-u Teâlâ'ya tanınması gereken hüküm verme yetkisini Allah’tan başka bir varlığa tanıdığı için ona ibadet etmiş ve kafir olmuş olur.
 2. Acil

  Müşrik kimdir isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder