+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda Milli Eğitim Vakfı Kuruluş Günü İle İlgili Yazı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Zeyneb
  Bayan Üye

  Milli Eğitim Vakfı Kuruluş Günü İle İlgili Yazı
  Milli Eğitim Vakfı Kuruluş Günü İle İlgili kısa Yazı

  Düzgün bir vatandaş olmanın yolu, iyi eğitim almaktan geçmektedir. Anaokulundan üniversiteye dek, aldığımız tüm eğitimlerimiz MEB tarafından gerçekleştirilir. Eğitim hizmetleri, ülkemizdeki en pahalı hizmettir. Devlet bütçesi bu iş için yetersizdir bundan ötürü MEB vakfı bağışlar sayesinde eğitime destek vermektedir. MEB vakfının amaçları şu şekilde sıralanır : ülkedeki herkesin eğitimi için gerekli maddi kaynakları oluşturur. Eğitim kurumlarındaki aksaklıkları gidermek. Okullarda ki her türlü ekipmanı karşılamaya yardımcı olmak. Öğretmenlerin başarıları neticesinde onları ödüllendirmek. Öğrenci ve öğretmen arasında yarışmalar yaparak, Milli Eğitim’e katkı sağlamak.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Eğitim toplum düzeyini artıran en büyük faktördür . bu faktörü sağlayanda mili eğitim bakanlığıdır . ancak eğitim çok pahalı olduğundan maliyetleri tek başına karşılayamaz. işte bu sırada mili eğitim vakfı kurulmuştur.
+ Yorum Gönder