+ Yorum Gönder
Dantel ve Takılar ve Hırka Ve Kazak Forumunda Süveter örneği kırmızı süveter ve yapılışı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. NAZLI
  Bayan Üye

  Süveter örneği kırmızı süveter ve yapılışı
  Süveter örneği kırmızı süveter ve yapılışı


  MALZEMELER:
  Anchor "Pegasos" El Örgü İpliği
  Renk: 1141 kırmızı (Yaklaşık 400gr.)
  9 numara 1 çift örgü şişi

  Beden: 36 – 38 büyük beden ölçüleri parantez içindedir.

  Yeni modeller süveterler.jpg

  Kullanılan örgüler:
  Düz örgü – ters örgü
  Ölçü: 14 ilmek 17 sıra 10cm2 ye eşittir.

  UYGULAMA:

  Arka: 9 numara örgü şişine 50(54) ilmek atın. 1.sıra başından itibaren 2 ilmek düz, 1 ilmek ters örgü düzeninde örerek sırayı tamamlayın. Sonraki sıralar aynı örgü düzeninde örgüye devam edin. Örgü boyu baştan itibaren 35cm 60 sıra olduğu zaman, koltuk için iki kenardan her 2.sırada 2 kere 2 ve 1 kere 1 ilmek keserek örgüye devam edin. Örgü boyu koltuk kesiminden itibaren 18cm 30 sıra olduğu zaman, arka yaka için örgü ortasından 10 ilmeği bir kerede kesin. Sağ tarafı beklemeye alın. Sol taraf arka yaka için sonraki 2. sırada 1 kere 3 ilmek keserek 2 sıra örün. Kalan 12 (14) ilmeği omuz için bir kerede kesin. Aynı işlemleri ters uygulayarak beklemede olan sağ tarafı da örün.

  Ön: 9 numara örgü şişine 54 (58) ilmek atın. 1.sıradan itibaren ön için hazırlanan motif şemasını takip ederek örgüye devam edin. Motif şeması 38 beden için hazırlanmıştır. 36 beden için şemanın iki kenarından, 2'şer adet ilmek eksilterek uygulayın. Şemanın 1 – 94 sıralarını bir kez uygulayın. 95. sıra başında sol omuz için koltuk kenarından 14 (16) ilmeği bir kerede kesin. Şişte kalan 4 ilmek üzerinden, arka yaka bantı için 12 sıra düz örgü örerek ilmekleri bir kerede kesin. Aynı şekilde sağ ön omuzu da tamamlayın.

  Bitirme: Örgü parçalarını ölçüleriyle sabitleyip, nemli bezle örterek kurumaya bırakın. Omuzları birleştirin. Ön omuz ucundaki arka yaka bantlarını, arka yaka kenarına gizli dikiş ile birleştirin. Arka yaka ortasını birleştirin. Yan dikişleri birleştirin. 2. 1NT1KAM
  Devamlı Üye

  sarışına çok yakışmış kırmızı =) bayıldım
+ Yorum Gönder


bayan örgü süveter modelleri ve yapılışları