+ Yorum Gönder
Dantel ve Takılar ve Hırka Ve Kazak Forumunda Örgü Uzun Hırka Modeli ve Yapılışı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. RüzgarGülü
  Devamlı Üye

  Örgü Uzun Hırka Modeli ve Yapılışı
  Örgü Uzun Hırka Modeli ve Yapılışı


  Örgü Uzun Hırka Modeli.jpg

  Şiş numarası: 6 ve 8
  Yapılışı.
  Arka:8 numaralı şiş kullanılarak 68 ilmekle örgüye başlanır8 sıra haroşa örüldükten sonra 6 numaralı şişle ip takılır ve örgüye haroşa ile devam edilir. 80 cm olunca 3-2-1 kol kesimi yapılır. 22 cm oluncaya kadar örüldükten sonra örgü bitirilir.
  Ön: 8 numara şiş kullanılarak 36 ilmekle örgüye başlanır. 8 sıra haroşa örüldükten sonra 6 numaralı şişle ip takılarak örgüye haroşa olarak devam edilir. 80 cm olunca 3-2-1 kol kesimi yapılır ve koltuk altından yukarıya 20 cm örülür ve örgü bu şekilde bitirilir.
  Kol: 8 numara şiş kullanılarak 48 ilmekle örgüye başlanır. 8 sıra haroşa örüldükten sonra 6 numaralı şişle ip takılarak örgüye haroşa olarak devam edilir. 46 cm olunca 3-2-1-1. . kol kesimi yapılır. 20 cm oluncaya kadar örüldükten sonra bitirilir.
  Hırkanın dikimi yapıldıktan sonra 8 numaralı şişle önlerden kesilen ilmekler toplanıp 18 cm yaka haroşa örülür ve örgü bitirilir. 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Son yıllarda uzun hırkalar çok moda olmuş yaz kış uzun hırkalar pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Bayanlar bu kadar çok moda olan hırkaları hem satın alabilir hemde kendileri de örebilirler. Bayanlar internetten araştırma yaparak örecekleri hırka modellerini örebilirler.
+ Yorum Gönder


örgü hırka modelleri,  uzun örgü hırka modelleri ve yapılışları,  uzun hırka modelleri ve yapılışları,  bayan hırka modelleri anlatımlı,  bayan uzun hırka modelleri ve yapılışı,  haroşa uzun hırka modelleri