+ Yorum Gönder
Dantel ve Takılar ve Hırka Ve Kazak Forumunda Kısa Kollu Kazak Modeli ve Yapılışı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. gönülce
  Devamlı Üye

  Kısa Kollu Kazak Modeli ve Yapılışı
  Kısa Kollu Kazak Modeli ve Yapılışı | Örgü Kazak Ve Hırka Örnekleri  Mürdüm rengi kazak jean etek
  ya da pantolonla rahatlıkla kullanılabilir.

  MALZEMELER
  Anchor "Demeter" El Örgü İpliği
  Yaklaşık 300 gr. Renk: 341 Mürdüm
  6 numara 1 çift örgü şişi

  Beden: 36-38 Büyük beden ölçüleri parantez içindedir.

  Kullanılan örgüler :
  Çift lastik - Düz örgü - Ters örgü

  Ölçü: 16 ilmek 21 sıra 10 cm2 eşittir.
  DESEN AÇIKLAMASI
  Arka: 6 numara örgü şişine 68 (72) ilmek atarak, 26 sıra çift lastik örün. 27. sıradan itibaren düz örgü ile örgüye devam edin. Örgü boyu çift lastikten itibaren 21 cm. - 44 sıra uzunluğa ulaştığı zaman koltuk kesimi için iki kenardan her 2. sırada 1 kere 3, 1 kere 2 ve 2 kere 1 ilmek keserek örgüye devam edin. Örgü boyu koltuk kesiminden itibaren 17 cm. - 36 sıra olduğunda, arka yaka için örgü ortasından 18 ilmeği bir kerede kesin. Sağ tarafı beklemeye alın. Sol taraf arka yaka için sonraki 2. sırada 1 kere 5 ilmek keserek 2 sıra örün. Kalan 13 (15) ilmeği omuz için bir kerede kesin. Aynı işlemleri ters uygulayarak beklemede olan sağ tarafı da örün.


  Kısa Kollu Kazak Modeli ve Yapılışı.jpg

  Ön: 6 numara örgü şişine 68 (72) ilmek atarak, 26 sıra çift lastik örün. 27. sıra başında 26 (28) ilmeği düz örgü örün. 27. (29.) ilmekten itibaren verilen motif şemasını takip ederek 1-16 ilmeklerini uygulayın. Kalan 26(28) ilmeği düz örgü örün. Sonraki sıralarda aynı örgü düzeni üzerinden örgüye devam edin. Örgü boyu çift lastikten itibaren 21 cm. - 44 sıra olduğunda, koltuk kesimini arkada olduğu gibi aynen uygulayarak örgüye devam edin. Örgü boyu koltuk kesiminden itibaren 12 cm. - 26 sıra uzunluğa ulaştığı zaman ön yaka için örgü ortasından 10 ilmeği bir kerede kesin. Sağ tarafı beklemeye alın. Sol taraf ön yaka için sonraki her 2. sırada 1 kere 3, 2 kere 2 ve 2 kere 1 ilmek keserek örgüye devam edin. Örgü boyu koltuk kesiminden itibaren 19 cm. - 40 sıra olduğunda kalan 13 (15) ilmeği omuz için bir kerede kesin. Aynı işlemleri ters uygulayarak beklemede olan sağ tarafı da örün.

  Kol: İkisi de aynı şekilde örülecek.
  6 numara örgü şişine 52 ilmek atarak, 6 sıra çift lastik örün. 7. sıradan itibaren 4 sıra düz örgü örün. 5. sıradan itibaren kol yuvarlağı için iki kenardan her 2. sırada 1 kere 3, 1 kere 2, 9 kere 1 ve 4 kere 2 ilmek keserek örgüye devam edin. Örgü boyu kol yuvarlağından itibaren 14 cm. - 30 sıra olduğunda kalan 8 ilmeği bir kerede kesin.

  Bitirme: Örgü parçalarını ölçüleriyle sabitleyip nemli bezle örterek kurumaya bırakın. Omuzları birleştirin. Yan dikiş ve kol alt dikişlerini birleştirin. Kolları yerlerine takın. Yaka bantı için 6 numara örgü şişine 78 ilmek atarak, 13 sıra çift lastik örün. İlmekleri açık olarak şişten çıkarın. Bantı arka ortadan başlayarak yaka kenarına yerleştirin. Son sırayı sökerek açık ilmekleri ilmek dikişi ile dikin. Yaka arka ortasını gizli dikiş ile birleştirin. 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Kısa kollu giyinmeyi seven bayanlar kış mevsiminde de kısa kolu kazakları tercih edebilirler. Kış mevsiminde kısa kollu pek kazak olmadığı için istedikleri gibi kısa kollu kazağı örerek sahip olabilir ve kış mevsiminde kullanabilirler.
+ Yorum Gönder


kısa kollu kazak,  düz v yaka bayan kazak modelleri yapılışı