+ Yorum Gönder
Dantel ve Takılar ve Hırka Ve Kazak Forumunda Tığ İşi Modelli Yelek yapımı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dur Yolcu
  Devamlı Üye

  Tığ İşi Modelli Yelek yapımı
  Tığ İşi Modelli Yelek


  Sevgili bayanlar oldukca şık ve kolay bir yelek modeli sunuyoruz sizlere hemenmalzemeleri alıyoruz ve başlıyoruz hep birlikte buyrun sizlere Tığ İşi Modelli Yelek modlei yapılışı
  Tığ İşi Modelli Yelek1.jpg
  ÖRGÜ ŞEKLİ:
  1+1 lastik, zincir, trabzan, sık iğne

  Malzemeler ve renk numaraları nakoya göre verilmiştir.Siz İsteğinize göre başka marka yumak ve renklerde kullanabilirsiniz.
  Yapılışı:ARKA:145 ilmek başlanarak 10 cm 1+1 lastik örgü yapılıp Pitirilir. Üzerine 1 sıra sık iğne yapılarak diyagramdaki model uygulanır. Beden boyu 50 cm örülerek bitirilir.
  ÖN:145 ilmek başlanarak 10 cm 1+1 lastik örgü yapılıp bitirilir. Çizerine 1 sıra sık iğne yapılarak diyagramdaki model uygula-nır. Beden boyu 37 cm örülerek yaka kesimi için ön ortadan 2 badem motifi örmeden geri dönülür. Her sırada 2 trabzan atlanarak geri dönülür. Omuzlarda 15 cm kalana kadar Pu işleme devdm edilir. Beden boyu 50 cm olduğunda bitirilir.

  KOL:Kol tarafından 32 cm ölçülerek 1 sıra sıkiğne yapılır, 6 cm diyagramdaki model uygulanır. 1 sıra trabzan yapılır.
  Diğer kol da aynı şekilde örülür.
  YAKA:Yaka etrafınd 1 sıra trabzan örülür,
  ÖN BORDÜRLER:2 sık iğne yapılır, 3 zincir çekilir, 2 sıkiğne, 3 zinci çekilir.. .şeklinde sıra tamamlanır.
  Tığ İşi Modelli Yelek2.jpg 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Tığ işi ile kendinize hem şık hemde zarif duracak yazlık kıyafetler örebilirsiniz. Yaz mevsiminde rahatlıkla kullanabileceğiniz yelekler ve hırkalar örebilirsiniz. Yaz mevsiminde kendinize yelek örmeyi düşünen bayanlar yukarıdaki açıklamayı takip ederek istedikleri gibi bir yeleğe sahip olabilirler.
+ Yorum Gönder


tığ ile yelek yapımı,  tığ işi yelek yapımı,  tığ işi yelek modelleri anlatımlı,  tığ işi bayan yelek modelleri anlatımlı,  tığ işi yelek modelleri ve yapılışı,  tığ işi yelekler yapılışı