+ Yorum Gönder
Dantel ve Takılar ve Hobileriniz ve Videolu Bilgiler Forumunda Yemeniden Kolye Nasıl Yapılır - Yemeniden Kolye - Yemeniden Kolye Yapımı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Hozukcan
  Devamlı Üye

  Yemeniden Kolye Nasıl Yapılır - Yemeniden Kolye - Yemeniden Kolye Yapımı
  Yemeniden Kolye Yapımı

  Yemeniden Kolye Nasıl Yapılır.jpg
  Yemeniler küçük-büyük ve kare-dikdörtgen şeklindeler, kare şeklinde olanlar 'Şükran' gibi, şöyle biçilmekte tarafımdan; önce kareyi köşeden köşeye üçgen şeklinde katlıyorum ve dilediğim genişlikte ki bu elimin parmakları kapalı ikenki genişliği, çift kat halinde biçiyorum.


  Yemeniden Kolye Nasıl Yapılır2.jpg
  Şükran
  Ardından bu parçayı alıp yine istediğim genişliğe gelene dek (kesik kenarları iç kısımda kalacak şekilde) katlayıp uygun renkte bir iplikle, gizli dikişle dikiyorum. Bazen özellikle aynı tonda iplik kullanmak yerine kontrast bir rengi ya da kumaşın içindeki aykırı renklerden birinin renginden seçiyorum. Aparatları yine kafamda çizdiğim kompozisyona uygun olacak şekilde seçiyor ve o kompozisyonu uyguluyorum.
  En sonunda ise , püsküller, boncuklar, top formundaki malzemelerle süsleyip ucuna dikişle tutturup, uçları hafif sivriltilmiş bir şekle sokmak için yine gizli dikiş çalışması yapıyorum.

  Dikdörtgen yemenide ise; desene uygun olarak ya kenarları ya da kullanmayı istediğim kısmı dikdörtgen olarak kesip kompozisyonu uyguluyorum aynı Yoğun mavi de olduğu gibi…


  Yoğun mavi 2. Hakim
  Devamlı Üye

  Yemeni kolyeleri kızların kullandıkları eşarplar biçiminde daha ince bir şekilde ve süslenerek yapılan kolye şeklidir.
+ Yorum Gönder


tülbentten kolye yapımı,  yemeniden kolye yapımı,  eşarptan kolye yapımı,  tülbentten kolye,  yemeniden yapılan takılar,  organze kolye yapımı