+ Yorum Gönder
Dantel ve Takılar ve Hobileriniz ve Videolu Bilgiler Forumunda Kumaş Boyama Nasıl Yapılır? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Yıldızçiçeği
  Yeni Üye

  Kumaş Boyama Nasıl Yapılır?
  Kumaş Boyama Nasıl Yapılır anlatımı  kuma-boyama-nas-l-yap-l-r.jpg

  kuma-boyama-nas-l-yap-l-r1.jpg

  Kumaş Boyama Nasıl Yapılır4.jpg


  Günün stresinden kurtulmak mı istiyorsunuz? Biraz el beceriniz varsa birbirinden güzel ve kullanışlı bir çok ürün ortaya çıkarabilirsiniz. Günlük yaşamda dışa vurmaya pek fırsatınız olmayan yaratıcılığınızı geliştirin ve bir yandan da yeteneğiniz konusunda kendinizi sınayın.

  NASIL YAPILIR?


  Malzemeler
  Kumaş, fırça, parşömen kağıdı, kalem, kumaş boyası, palet, su kabı.

  Yapılışı
  Kumaşı düz bir alana yerleştirin. Boyanacak yerin alt kısmına kalın bir kağıt parçası koyun (altına boya geçmemesi için). Kullanacağınız renkten bir miktar alıp paletin üzerine koyun. Boya eğer kıvamında değilse az miktarda su ekleyebilirsiniz. Boyayacağınız alan geniş ise kalın fırça, dar bir alan ise ince fırça ile boyayın.

  Boyama esnasında fırça darbelerini hep aynı yönde yapmalısınız yoksa dalgalı bir görüntü oluşabilir. Başka bir renge geçerken mutlaka fırçanızı su ile temizleyin, aksi takdirde kullanacağınız diğer rengin tonunda farklılaşma görülecektir.


  Kopyalama yöntemi ise şu aşamalardan oluşur;
  Kumaş üzerine hazırlanan desen kağıdı iğnelenir. Kumaş ile desen arasına karbon kağıdı yerleştirilir. Desenin üstünden kalemle çizilerek model kumaşa çizilir. Metalik yaldızla desenin üzerinden kontür çizilir. Kontürün içi kumaş boyası ile renklendirilir.

  Neler Yapabiliriz?
  Kırlent, oda takımları, gözlük kılıfı, masa örtüsü, perde, mutfak takımı, fular, Bluz, eşarp, abajur, mendil, pano, çanta, kumaştan yapılmış terlik ayakkabı, tahtadan yapılan takılar 2. Hatice
  Bayan Üye

  Kumaş boyama ile alakalı bilgiler paylaşımda verilmiştir. Kendinize bir hobi edinmek istiyorsanız ve resim çizme yeteneğiniz varsa kumaş boyamaya yönelebilir, eğitimini alabilirsiniz.
+ Yorum Gönder