+ Yorum Gönder
Tarih Arşivi ve Hukuk ve Kanunlarımız Forumunda e-Devlet Kapısındaki Adres Bilgilerinizde Hata Var İse Ne Yapılmalıdır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  e-Devlet Kapısındaki Adres Bilgilerinizde Hata Var İse Ne Yapılmalıdır
  e-Devlet Kapısındaki Adres Bilgilerinizde Hata Var İse Ne Yapılmalıdır?  e-Devlet Kapısındaki, adres bilgileri Nüfus ve Vatandaşlık İdaresi Genel Müdürlüğü Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemindeki bilgilerinizdir.
  Adres Beyanı Nasıl Yapılır?

  Kişilerin yerleşim yeri (ikamet) ve diğer adreslerini yazılı olarak bildirmeleri esastır.
  Bu bildirimler şahsen,
  İlçe nüfus müdürlüklerine
  Dış temsilciliklere
  Adrese dayalı hizmet alınacak kuruma 20 iş günü içinde yapılır.
  Bildirme işlemi posta (kargo ve iadeli taahhütlü mektup) veya elektronik posta ile yapılabilir. (Adrese dayalı hizmet veren kurumlar kendilerine yapılan bildirimleri 10 iş günü içerisinde bulundukları yerin İlçe Nüfus Müdürlüğüne gönderirler.)
  Diğer adreslerin sisteme girilmesi diğer adreslerin bildirilmesi, doldurulan adres beyan formunun ilgili yerlere verilmesiyle gerçekleştirilir. Yerleşim yeri dışında kalan ve geçici süre ile oturulan yazlık, kışlık, ikinci veya üçüncü konutlar diğer adres kapsamında olup bunların bildirilmesi kişilerin talebi üzerine yapılır. Ayrıca kişinin kimlik paylaşım sisteminde diğer adreslerinin bulunmaması kurumlarca verilecek hizmetlerin yerine getirilmesine engel teşkil etmez.
  Daha fazla bilgi için www.nvi.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.
 2. Acil

  e-Devlet Kapısındaki Adres Bilgilerinizde Hata Var İse Ne Yapılmalıdır isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder